Видано книжку журналістів і про журналістику 1990-х років

У Києві вийшла друком і презентована в Укрінформі книжка «Журналісти і незалежність. Спогади. Свідчення. Документи», видана за сприяння Держкомтелерадіо в київському видавництві ВЦ «Академія», повідомляє офіційний вебсайт Держкомтелерадіо.

 

У літературній новинці вміщено розповіді про українську журналістику і журналістів кінця 1980-х – середини 1990-х років, йдеться про роль ЗМІ та їхніх працівників у здобутті Україною державної незалежності. Серед авторів – доктор історичних наук Володимир Сергійчук, журналісти, громадські діячі Михайло Сорока, Людмила Мех (у 1990-х заступник голови СЖУ, згодом засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива»), Олександр Харченко, Богдан Вовк, Сергій Сай-Боднар, Тарас Чорновіл та інші. Укладач книжки – професор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Бондар.

 

  «Маючи на руках електронний примірник книги, я показав її своєму товаришу, журналісту з Білорусі, який недавно перебував у Києві, – розповів присутнім на презентації збірника голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. – Він визначив, на мій погляд, головну ідею цього видання: не можна державотворення починати з чистого аркуша, щоразу з нових людей, які відкидають історичну пам’ять. Ця книга, повертаючи нас у минуле, доводить, що журналісти і ЗМІ вклали свою цеглинку в перемогу – в результат референдуму 1991 року».

 

Олег Наливайко подякував авторам книжки за дотримання журналістських стандартів. «Описуючи минуле, авторові важко іноді відмовитись від бажання прикрасити це минуле, показати себе в більш позитивному ключі, – зауважив він. – Ця книга позбавлена цих вад, вона дійсно фактологічна, правдива з історичного погляду».

 

Наклад видання надійде закладам освіти, в яких навчаються майбутні журналісти. Також авторський колектив має намір працювати над наступною книжкою. У ній висвітлять роль журналістів і ЗМІ в державотворенні від часів Української національно-демократичної революції 1917–1921 років і до наших днів.

 

За матеріалами Держкомтелерадіо