Віртуальна фотовиставка, присвячена 55-й річниці встановлення побратимських зв'язків між Одесою та Йокогамою

Посольство України в Японії 1 жовтня відкриває на своєму сайті віртуальну фотовиставку, присвячену 55-й річниці встановлення побратимських зв’язків між Одесою і Йокогамою – про це повідомляє з Токіо кооринаторка проєкту з української сторони, другий секретар Посольства України в Японії Віолетта Удовік.

 

Захід організовано Посольством України в Японії у співпраці з мерією Йокогами. На виставці експонуються світлини обох міст українського фотографа з Одеси О. Гіманова і японського митця з Йокогами К. Хіраяма.

 

Україномовну версію виставки можна переглянути на сайті. Окрім цього, у період з 19 по 25 жовтня в кафе «JICA Yokohama» буде представлено українські страви, а з 1 по 31 жовтня в Музеї ляльок м. Йокогама експонуватимуться традиційні українські ляльки.

 

Представник мерії Йокогами зазначає: «Одеса і Йокогама мають 55-річну історію обмінів як міста-побратими, а також вони є портовими містами. Підготовчий період виставки становив півтора року, а її основна мета –  показати красу цих міст. Я сподіваюся, що глядачі зможуть дізнатися більше не тільки про Одесу, а й про Йокогаму, а також що зв'язки між містами-побратимами будуть і далі поглиблюватися».

 

Під час підготовки виставки було багато змін, спричинених, насамперед, поширенням пандемії коронавірусу. Проте завдяки постійній комунікації з японською стороною виставку все-таки відкрили. Отримавши світлини від фотографів, Посольство відібрало переважно ті, що демонструють візуальну схожість двох міст – це робить виставку особливо цікавою.

 

Олександр Гіманов, фотограф з 11 річним професійним стажем, зазначає, що побачив унікальну можливість показати своє рідне місто жителям далекої Японії, а також укотре пересвідчився в тому, що між українцями і японцями є багато спільного: ми однаково любимо веселитися, гуляти на свіжому повітрі, прикрашати своє місто, створювати щось нове й гарне.

 

Кацутаро Хіраяма, фотограф з Йокогами, раніше бував в Україні та знімав її столицю – Київ. Пан Хіраяма зазначає: «Я радий брати участь у фотовиставці, присвяченій 55-річчю побратимських зв’язків між Йокогамою та Одесою. Я не зміг поїхати в Одесу цьогоріч через коронавірус, але завдяки зйомкам для проєкту відкрив для себе нові місця в Йокогамі».

 

Побратимські зв’язки між Одесою і Йокогамою встановлено 1965 року. За сприяння Посла Японії в Україні Ш. Сумі, Одеського міського голови Г. Труханова та голови міжнародного департаменту мерії м. Йокогама М. Секіяма 2 вересня 2015-го в одеському парку біля Потьомкінських сходів було висаджено троянди – квіти, які є символом міста Йокогама. Подальша співпраця підтримується завдяки проведенню культурно-гуманітраних заходів в Україні і Японії.

 

Джерело: Посольство України в Японії

 

ЧИТАЙТЕ.ТАКОЖ: ПАНДЕМІЯ – НЕ ЗАВАДА ДОБРОЧИННОСТІ