Унікальну антологію про Білу Церкву презентували просто неба

  За пів віку творчого життя фаховому журналісту й письменникові Анатолію Гаю довелося провести сотні презентацій видань українських митців і кілька десятків презентацій власних книжок. Але такого в його творчій біографії ще не було: зібрав на галявині маленького парку біля виставкової зали на масиві Леваневського майстрів пера, книголюбів, авторів творів, уміщених до антології «Біла Церква у моєму серці», і провів презентацію просто неба.

 

«Суворий карантин поламав усі попередні плани, – пояснив Анатолій, – отож вирішив просто неба ознайомити білоцерківців з історією нашого міста, відтвореною на сторінках унікальної антології в творах 129 письменників, 128 художників, 12 скульпторів, 19 поетів-піснярів та 15 композиторів від ХVIIІ століття до наших днів».

 

  Над цим виданням митець працював більш як 30 років. На презентацію завітали понад 70 осіб. З Києва приїхав знайомий Анатолієві з Афгану Микола Томенко – тоді сержант дійсної служби Обмеженого контингенту радянських військ у Республіці Афганістан, а нині професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, автор проєкту «Сім чудес України» (серед чудес, до речі, фігурує і культурно-історична спадщина Білої Церкви). Відомий державно-політичний діяч і ще один столичний гість, депутат Київської обласної ради Микола Дворник, поділилися своїми враженнями від книжки й привітали укладача антології з днем народження (15 жовтня).

 

Про видання, в якому художнім словом, світлинами скульптур і картин, пісенним рядком і нотним рядом розкривається тисячолітня історія древнього міста Юр’єва (Білої Церкви), промовляли на цьому культурному заході завідувачка виставкової зали при бібліотеці № 8 Любов Михайлюк, поетеса Тетяна Строкач, завідувачка бібліотеки-філії № 10 Ганна Нагорна, художник Василь Данильченко, карикатурист Даниїл Кузнєцов, кандидат у депутати Білоцерківської районної ради, адвокат з міста Сквири Борис Соболь, який свого часу служив у Білій Церкві заступником командира роти патрульно-постової служби і на все життя зберіг у серці любов до цього міста.

 

Охочі мали змогу на презентації придбати книжки з автографом.

 

Зі слів Анатолія Гая, унікальну антологію він підготував як «гідний подарунок майбутньому 1000-літтю рідного міста».

 

 

P.S. ВБФ «Журналістська ініціатива» щиро вітає Анатолія Гая з черговим творчим успіхом і приєднується до сердечних вітань та побажань з нагоди дня народження. Анатолій Гай – неодноразовий учасник заходів доброчинного фонду, зокрема всеукраїнських семінарів «Культура мови – культура нації», що проводилися в Києві.