Український Крим на японських марках

    Презентація марок Україна – Японія, випущених поштою Країни Вранішнього сонця за сприяння Посольства України в Японії та адміністрації міста Хіно (префектура Токіо), відбулася 12 листопада в Хіно – базовому місті Олімпійської збірної України з карате, повідомляє Посольство.

 

У заході з української сторони взяли участь Посол України в Японії Сергій Корсунський і другий секретар Посольства Віолетта Удовік, з японської – мер Фуюхіко Оцубо, голова міської ради Томоко Кубота, керуючий директор Всеяпонської федерації карате-до Такасуке Арітаке, керівник Токійського відділення Поштової служби Японії Хітоші Аравака та багато інших гостей.

 

    Під час презентації відбулися показові виступи учнів місцевої школи карате. Нагадаємо, що оригінальні марки «Україна – м. Хіно» присвячені співпраці нашої держави з цим містом у межах японської урядової програми «Host Town», яка пропагує культурні обміни напередодні Олімпійських ігор. Фотографії України для цього проєкту надали Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» і український фотограф В'ячеслав Присяжнюк.

 

Посол України в Японії Сергій Корсунський зазначив: «Марки відбиралися так. Один пам’ятник видатній особистості (Богдан Хмельницький), один замок (Ластівчине гніздо), одна дерев’яна архітектура (церква) і найбільш популярне серед японців туристичне місце в Україні – тунель кохання в Рівненській області. Їм він дуже подобається, і я їх розумію. Через декілька днів марки надійдуть у продаж онлайн на сайті пошти Японії».

 

  Мер Фуюхіко Оцубо висловив сподівання, що культурні обміни між Україною і Хіно триватимуть і після Олімпійських ігор у Токіо. Він розповів, що мерія вже працює над певними пропозиціями. Другий секретар Посольства України в Японії Віолетта Удовік вважає, що завдяки цьому проєктові Японія ще раз підтвердила свою підтримку Україні, адже символічно те, що на марках зображений український Крим.

 

Фото надано Посольством України в Японії