Валентину Душок обрали до секретаріату НСЖУ

  До секретаріату Національної спілки журналістів України 18 грудня 2020 року обрано трьох нових спілчан. Серед них є відома журналістка з Черкас Валентина Душок (на світлині – в центрі, фото 2015 р., Черкаси). Як свою колегу її добре знає актив ВБФ «Журналістська ініціатива» і ВАКЖу: від початку 2000-х пані Валентина – незмінна учасниця доброчинних акцій, автопробігів та інших заходів журналістських організацій. Нині вона очолює телекомпанію «Ільдана», а також не один рік керує обласним представництвом фонду «Журналістська ініціатива» в Черкасах.

 

«Гарна новина!», «Найщиріші вітання! В добрий час!», «Хай це призначення стане подальшим кроком у добрих започаткуваннях нашої Валентини!» – відгукгулися на новину керівники представництв фонду – Марія Веремчук зі Львова, генеральний директор ТРА «Новий Чернігів» Ольга Капустян, директор ТРК «Веселка» з Кіровоградщини Валентина Саєнко та вінницькі журналістки Тетяна Скомаровська й Марина Тепленко.

 

Щиро вітаючи колегу з високою посадою у виконавчому органі творчої спілки, згадаймо, як цікаво й легко завжди працювалося з черкасцями під час міжнародних журналістських автопробігів – там програми організовували керівник обласної ТРК «Рось», член правління фонду Михайло Калініченко і перша заступниця генерального директора ТРК Валентина Душок.

 

    «Ми завжди робили щось особливе», – так названо невеличкий теплий спогад Валентина Рабцун (Душок), уміщений на сторінках книжки, яку видано 2012 року з нагоди ювілеїв Людмили Мех і заснованого нею ВБФ «Журналістська ініціатива». Ці рядки багато чого скажуть і про особистість та душевну красу самої авторки спогаду.

 

Кілька років поспіль Черкащина зустрічала автопробіг «Дорога до Криму: проблеми та перспективи», організований ВБФ «Журналістська ініціатива». Певна річ, серед учасників акції – журналісти провідних ЗМІ держави. Тому й відповідальність відчували неабияку. Був ще один важливий момент. Колона автопробігу перетинала кордони Черкаської області напередодні професійного свята – Дня журналіста. Тож ми кожного року намагалися зробити щось особливе.

 

Зважаючи на «озброєність» колег камерами, мікрофонами та блокнотами, в першу чергу пропонували ознайомитися з досягненнями краян і з визначними пам’ятками історії та культури. А потім, як і належить, святковий вечір. Наші зусилля журналісти вдячно і щедро відпрацьовували у своїх «шляхових» щоденниках. Дуже приємно було потім читати в рівненських газетах про агрокомплекс, яким керував їхній земляк Дмитро Лисун. На жаль, Дмитро Олександрович відійшов у вічність, а його привітна усмішка на фото з публікацій і досі нагадує нам про щасливі миті спілкування на черкаській землі.

 

А іншим разом ми завітали до Порадівки – помилуватися сільським парком відпочинку з каскадом озер і великим храмом. Цю оазу створили у віддаленому районі, на своїй малій батьківщині, Микола Супрун і його дружина – відомий політик Людмила Супрун.

 

Дуже сподіваюсь, що запам’яталися нашим гостям і посвята в козаки, і прогулянки таємними стежками Холодного Яру, і розповіді про козацьку звитягу. А якщо згадувати про вечірні журналістські посиденьки, то досі зринають у пам’яті цікаві пригоди з конкурсу на кращу журналістську бувальщину, імпровізовані турніри з боулінгу, щасливі обличчя колег з України, Польщі, Литви. На жаль, усе це в минулому. Але, передивляючись фото і відео, інколи промайне думка – а може, найкращий автопробіг ще попереду?

 

Нарівні з Валентиною Душок у грудні цього року до секретаріату НСЖУ долучилися також Людмила Долженко (лінійна продюсерка суспільного радіо UA:Запоріжжя) й журналіст і блогер з Києва Сергій Лямець.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка