Професійне свято: 16 лютого – День військового журналіста України

У військових журналістів України 16 лютого – професійне свято. Його відзначають з 2018 року, коли міністр оборони підписав відповідний наказ.

 

Сам цей день особливий тим, що 16 лютого 2015 року загинув неподалік Дебальцевого редактор телерадіостудії «Бриз» Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін – він гідно виконав свій військовий і журналістський обов’язок.

 

Цей день – і реквієм, і знак поваги до військових журналістів, які нарівні з вояками виявляють професійну доблесть у найгарячіших місцях спротиву агресорові.

 

Цього дня колеги вітають і цивільних журналістів, і згадують полеглих, які з початком збройної агресії РФ стали до лав українського війська аби зупинити окупанта. Троє журналістів віддали життя на полі бою. У вересні 2014-го в Новоайдарському районі на Луганщині під вогнем «смерчів» загинув Олег Задоянчук (місце його роботи до війни – Укрінформ). У жовтні того ж року поліг на підступах до Щастя львівський журналіст Віктор Гурняк. У 25-й бригаді ДШВ служив Олександр Черніков з Дніпра, який загинув 22 січня 2015-го, обороняючи Донецький аеропорт.

 

Були й інші жертви на цій тривалій війні...

 

Свій вагомий внесок робили й роблять у інформаційну протидію російській агресії військові журналісти Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України та телерадіостудії «Бриз», Військового радіо «Армія FM», Центральних друкованих органів Міністерства оборони України «Народна армія» та журналу «Військо України», пресофіцери українського війська. Серед них є відзначені державою за високий професіоналізм.

 

І в лавах найбільшої творчої спілки є журналісти, публіцисти, митці – лауреати премії імені Богдана Хмельницького, яку заснувало Міністерство оборони України. Лише останніми роками, нагадаємо, трьох спілчан – Сергія Пущенка, Вячеслава Савченка та Валерія Макеєва – відзначено за найкраще висвітлення військової тематики в літературі й творах образотворчого мистецтва.

 

Національна спілка журналістів України вітає військовиків і всіх причетних колег із професійним святом!

 

ВБФ "Журналістська ініціатива" долучається до щирих вітань і найкращих побажань. Слава Україні!

 

Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за Україну…

 

Джерело: НСЖУ

 Фото: mil.gov.ua