Сергій Корсунський: "Японці – технологічна нація... але до катастрофи не були готові"

 

  Посол України в Японії Сергій Корсунський в інтерв'ю Фактам ICTV: "Ситуація кардинально різна. Загроза Чорнобиля набагато сильніша, ефект страшніший. Японці – технологічна нація, тренування проводяться, добре обладнання, але до катастрофи не були готові. Нині спільно вивчаємо наслідки доз радіації". Більше про це в матеріалі Андрія Гетьмана на сайті fakty.com.ua

 

На сайті Посольства України в Японії опубліковано також інформацію з міста Славутича (Україна).

 

Славутич солідарний з Фукусімою

 

Японія відзначає 10-ті роковини катастрофи у Фукусімі. 11 березня 2011 року в країні стався землетрус, в результаті якого загинуло 18 тисяч людей і майже півмільйона були вимушені покинути свої домівки.

 

Саме сьогодні виставкова зала Com-Com префектури Фукусіма стала центром проведення онлайн-конференції, до якої долучилися представники із Японії, України, Іспанії, Тайваню. На початку зустрічі виступили мери японських міст Хіросіми, Нагасакі, Кіото та Славутича.

 

«Пам’ятаємо той березневий день, коли дізналися про аварію на «Фукусімі-1». Емоції співчуття, тривоги і одночасно солідарності – близькі та зрозумілі славутичанам. 25 років відділяє Чорнобильську катастрофу від аварії на атомній станції Фукусіма. Чи вартий науково-технічний прогрес, постійна потреба в енергії, ризиків, які ми несемо? І ключове питання, що важливіше: безпека чи економіка? На ці питання немає відповіді, але вона очевидна – на нас відповідальність за майбутнє планети», – з такими словами звернувся до присутніх Юрій Фомічев. Також він розповів про Славутич, його жителів та висловив солідарність японському народу.

 

Начальник відділу міжнародного співробітництва та інформації ДСП «Чорнобильська АЕС» Віталій Медвідь зауважив, що персонал Чорнобильської АЕС напрацював унікальний досвід подолання ядерної катастрофи, яким і поділився з японськими колегами. У свою чергу, ЧАЕС цікавиться новими технологіями та проєктами, що застосовуються при ліквідації наслідків аварії на Фукусімі. Та головне, щоб досвід Чорнобиля і Фукусіми ніколи нікому не знадобився.

 

Директорка Палацу дітей та молоді Ніна Єрьоміна презентувала білу троянду, виконану в техніці оригамі, як символ відродження після пережитої Чорнобильської катастрофи. До речі, у знак солідарності з японським народом сьогодні у школах та ліцеї міста були проведені уроки Фукусіми.

 

11 березня, дякуючи проєкту Окіагарі Кобоші та його координатору Мінору Ватанабе, відкрилась виставка японської ляльки, що походить з префектури Фукусіма. На виставці були представлені роботи славутицьких дітей. Своїми враженнями від проєкту Окіагарі Кобоші поділилися його учасниці Дар’я Негладзе та Валерія Ременюк.

 

Інформаційний супровід заходу здійснювала японська національна телерадіокомпанія NHK.

 

На цьому співпраця з проєктом Окіагарі Кобоші не завершується, адже готується наступна онлайн-конференція до 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

 

#Славутич_міжнароднаспівпраця

 

Джерело: facebook.com/ukr.embassy.japan