Хто опікується українцями? Японець

  Глядачі й слухачі проєкту рівненського журналіста Володимира Ісаєва “Унікальна людина” 15 квітня мали змогу більше дізнатися про Японський проєкт в Україні з майже годинного інтерв’ю (наживо), яке дав письменник Сергій Шевченко. Запис вміщуємо на сайті фонду в межах оголошеної ВБФ "Журналістська ініціатива" інформаційної кампанії «Здоров’я майбутніх поколінь».

 

Хто допоміг майже чотирьом тисячам українців, які мешкають на радіаційно забруднених територіях, поліпшити своє здоров’я? Хто купив дитині з особливими потребами хату в селі, а дівчині, яка потерпала від болю внаслідок впливу малих доз радіації, організував поїздку на південь на 70-денний курс оздоровлення? Хто започаткував у багатьох українських сільських школах дослідження харчових продуктів на вміст радіонуклідів і консультував проведення найбільш ефективних прийомів для зменшення забруднення молока? Хто першим заговорив про те, що і в Україні, і в Японії чинний стандарт вмісту цезію-137 у харчових продуктах не може захистити здоров’я людини, отож його треба знизити в тисячу разів?

 

На ці та інші запитання ведучого відповів скайп-зв’язком зі студією Сергій Шевченко, учасник інформаційних заходів Японського проєкту в Україні, заслужений журналіст України, письменник, представник керівництва Всеукраїнського благодійного фонду "Журналістська ініціатива", секретар Національної спілки журналістів України.

 

      Так, мова йде про унікальну людину – Джуничі Коваку. Він виконавчий директор Японського фонду майбутніх поколінь, редактор журналу, що пише на теми безпеки харчових продуктів та життєдіяльності. Дев’ять років тому, цей громадський діяч створив проєкт, який об’єднав понад чотири тисячі небайдужих співвітчизників, до якого згодом долучилися українські науковці, медики, освітяни та журналісти. Докладніше – в радіопроєкті «Унікальна людина».

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»