Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2021 року

Відкриваючи засідання, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко (голова згаданого комітету) зазначив, що премія заснована на пропозицію відомства й Національної спілки журналістів України 2004 року. За цей час її лауреатами стали понад 60 митців. Премію присуджують у чотирьох номінаціях. Її грошова частина становить 10 тисяч гривень у кожній номінації, повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо.

 

Цьогоріч на здобуття премії висунуто 18 творів, з яких 9 – у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації». Після обговорення члени комітету більшістю голосів ухвалили присудити премію голові Київської організації НСЖУ Михайлові Сороці за книжку «Блогосфера не має кордонів» (Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2021).

 

У книжці висвітлено історію виникнення блогосфери, проаналізовано її сучасний стан. Також подано добірку блогерських інтернет-публікацій автора з історії Української держави, нинішнього життя суспільства.

 

Ухвалюючи рішення, члени комітету зазначили, що положення про премію потребує змін, адже нині більшість публікацій з’являється в електронних ЗМІ. До того ж, на думку комітету, в конкурсі мають брати участь і публіцистичні книжки, а не лише публікації у ЗМІ.

 

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» переміг шостий випуск програми «Відтінки України»: «Родина Бартошів. Хранителі замку «Сент-Міклош» (АТ «НСТУ», Суспільний мовник). Автори – продюсерка Анастасія Гудима, редакторка Олена Дей. Загалом у цій номінації на здобуття премії подано дві роботи, що вийшли в ефір Суспільного мовника.

 

Серед чотирьох поданих на премію радіопрограм найкращою визнано передачу «Радійні історії. Говорить Харків!», яка вийшла в ефір 16 листопада 2019 року на Українському радіо. Автор передачі – Володимир Носков, оглядач творчого об’єднання «Перший канал» дирекції «Українське радіо» АТ «НСТУ».

 

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» за премію змагалися три роботи. Члени комітету одностайно проголосували за книжку «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики» (К: ТОВ «Друкарня Віол», 2019). Автори – Світлана Остапа, голова Наглядової ради НСТУ; Вадим Міський, секретар Наглядової ради НСТУ; Ігор Розкладай, медіаюрист, заступник директора ГО «Центр демократії та верховенства права». Експерти з питань медіа, безпосередньо долучені до створення Суспільного мовлення в Україні, розкривають історію реформування державних телерадіомовників у НСТУ.

 

Крім того, члени комітету з премії Івана Франка ухвалили нагородити грамотою Держкомтелерадіо завідувачку редакції творчого об’єднання Перший канал дирекції «Українське радіо» АТ «НСТУ» Ірину Тимошенко за радіопередачу «Київ інкогніто. Володимирський собор».

 

З повним списком поданих на здобуття премії робіт можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=178599&cat_id=89082

 

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності присуджують щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначають авторів нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

Джерело: Держкомтелерадіо