АНОНС: «Книжки – захисникам України» – акція з нагоди 30-річчя незалежності України

ВБФ «Журналістська ініціатива» проводить з нагоди 30-річчя незалежності України заходи в межах багатоетапної культурної акції «Книжки – захисникам України». Фонд запрошує працівників ЗМІ, письменників, авторів книжкових новинок долучатися до патріотичної ініціативи.

 

Нагадаємо, акцію започатковано 2017 року. Фонд залучає до благодійництва журналістів, літераторів, збирає і дарує нові книжки бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (с. Циблі, Київська область). У цьому закладі лікуються й проходять реабілітацію ветерани, учасники відсічі й стримування збройної агресії РФ на сході України.

 

    Загалом від початку акції бібліотеці й захисникам України подаровано понад пів тисячі книжок до 400 найменувань. Постійні партнери фонду в організації та проведенні культурних заходів – Національна спілка журналістів України і Держкомтелерадіо. Упродовж кількох останніх років істотно поповнено книжковий фонд бібліотеки закладу – це, як зазначає директор центру Юрій Гріненко, позитивно позначається на психологічному стані пацієнтів, зокрема й молодих людей, які на війні втратили здоров’я. Читачі залишають вдячні відгуки, активно відвідують заклад культури.

 

Засновниця й президент фонду Людмила Мех і представники активу «Журналістської ініціативи» днями обговорили питання дальшого розвитку акції. Для цього зустрілися 12 липня з головою НСЖУ Сергієм Томіленком і першим заступником голови Держкомтелерадіо Богданом Черваком.

 

– Участь партнерських структур в організації культурного заходу дає змогу водночас і поповнити книжковий фонд бібліотеки, і провести «літературні вітальні», презентації нових видань на зустрічах з ветеранами війни, – зазначила Людмила Мех. – Вважаємо, що з нагоди свята – Дня незалежності України – нові надходження до книгозбірні будуть гарним дарунком творчої інтелігенції провідному в нашій державі медико-соціальному центрові ветеранів війни.

 

  Свій намір передати нові видання до бібліотеки вже висловили, зокрема, кияни, автори книжок історичної та військової прози. Серед них ветеран війни, офіцер-медик Віктор Чернієнко. Відомі його твори автобіографічного характеру «Боже, бережи Україну!» (Харків: Фоліо, 2018) і «Щоденник військового лікаря» (Харків: Фоліо, 2020). В основі оповідей – реальні події, учасником і свідком яких він був під час боїв за Іловайськ 2014 року на Донеччині. До речі, останню авторську роботу Віктора НСЖУ висуває цьогоріч на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (цю премію встановив Кабінет Міністрів України на пропозицію Міністерства оборони).

 

З читацьких відгуків на книжку: "У "Щоденнику..." Ви не знайдете аналізів стратегічних планів, порівняльних характеристик зброї та військової техніки, роз'яснень допущених прорахунків під час реалізації Іловайської операції, ні. Зате книжка дає читачеві прекрасну можливість пройти разом з автором шлях повернення з оточення до своїх - бути тиждень під постійною загрозою вбитим численними ворожими патрулями, днями не мати чого їсти та пити, пережити втрату частини своїх побратимів, відчути гіркоту розчарування з боку командування та інші "радощі" війни. Книжка написана дуже цікаво і просто, читається. як то кажуть, на однім диханні і в цілому є корисною документальною роботою з історії сучасної України. Раджу до читання (Віталій Коваленко, детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/schodennik-vijs-kovogo-likarja.html).

 

  Своє нове друковане видання – збірку публіцистики «Імперія терору» – передає центрові в Циблях і секретар НСЖУ, письменник-публіцист, полковник запасу Сергій Шевченко. Його книжка має низку схвальних відгуків у пресі (газети «Голос України», «Культура і життя», МІА «Вектор ньюз» та ін.). Чимало книжок авторів сучасної української літератури готує як подарунок бібліотеці й Держкомтелерадіо.

 

Фонд запрошує колег долучатися до патріотичної культурної акції.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото з архіву ВБФ "Журналістська ініціатива"


 

Довідково: Добірка інформації про акцію на сайті ВБФ «Журналістська ініціатива»:

 

http://mediafond.com.ua/show/none/2052 Доброчинний проект журналістів: нові книжки передано бібліотеці медико-соціального центру ветеранів війни

 

https://www.udmscvv.com/fond-zhurnalistska-iniciativa-peredav-ponad-sto-suchasnix-ukra%d1%97nskix-knig-biblioteci-centru/ Фонд «Журналістська ініціатива» передав понад сто сучасних українських книг бібліотеці Центру

 

http://nsju.org/index.php/item/8266 Доброчинний проект журналістів: нові книжки передано бібліотеці медико-соціального центру ветеранів війни

 

http://mediafond.com.ua/show/none/2048 Журналістська ініціатива у сфері культури: книжки – захисникам України

 

http://nsju.org/index.php/article/8232 Журналістська ініціатива у сфері культури: книжки – захисникам України

 

http://mediafond.com.ua/show/none/2008 Триває доброчинна акція журналістів «Книжки захисникам України»

 

http://nsju.org/index.php/item/7909 Триває доброчинна акція журналістів «Книжки – захисникам України»

 

2. Урядовий портал. «Книжки захисникам України» – доброчинна акція журналістів триває https://www.kmu.gov.ua/news/knizhki-zahisnikam-ukrayini-dobrochinna-akciya-zhurnalistiv-trivaye

 

3. Газета «Вісник Переяславщини»: http://visnik-press.com.ua/?p=84260 Журналісти дарують книги захисникам України

 

4. Газета «Профспілкові вісті»: http://www.psv.org.ua/arts/Kultura/view-3636.html Сергій Шевченко. Тут не вживається мова агресора

 

5. Газета «Культура і життя»: Євген Букет. Родзинки форуму у Переяславі («Культура і життя», №№ 40–43, жовтень 2019 р. – С. 1).