Фонду «Журналістська ініціатива» 10 серпня виповниться 20 років!

      У серпні 2021-го ВБФ «Журналістська ініціатива» минає 20 років від дня офіційної реєстрації організації в Міністерстві юстиції України. За час своєї діяльності фонд зробив значний внесок у розвиток демократичної, незалежної преси, сприяв підвищенню професійного рівня журналістів та розбудові інформаційного простору. Про це свідчать нагороди – від Національної спілки журналістів України (спеціальна відзнака фондові 2021 року), грамота Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (2008), Почесна грамота Кабінету Міністрів України, подяка міністра аграрної політики України (2003) та інші. Серед активу фонду є орденоносці й володарі почесних звань. Двом представникам фонду 2019-го вручено відзнаки Верховної Ради України.

 

        Про першу половину шляху, який подолано за двадцятиріччя, докладно розповідає видана 2011-го книжка «Золоте перо. Людмила Мех». У той період були, нагадаємо, щорічні міжнародні журналістські автопробіги «Дорога до Криму: проблеми та перспективи» (загалом їх проведено 10 спільно зі Всеукраїнським автомобільним клубом журналістів), автопробіги «Схід – Захід: разом назавжди» (2006) і «Пам'ять батьківського подвигу – в серцях наших» (2010), міжнародні авторалі журналістів «Київська осінь» і «Кримське літо» та інші акції. Запам’яталися також доброчинна міжнародна фотовиставка в Києві «В об’єктиві – автопробіг» (2007), спільні інформаційні заходи з ДАІ МВС України, книговидавничий проєкт «Толока Шевченків» (2010) тощо.

 

Фонд упродовж першого свого десятиріччя систематично надавав допомогу на лікування журналістів і членів їхніх сімей, підтримував обдарованих студентів і молодих науковців Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

 

      У другій половині життя організації домінували такі ініціативи фонду, як традиційні семінари «Культура мови – культура нації» (у взаємодії з Інститутом журналістики Шевченкового університету). Але в партнерстві з Київським міським автомотоклубом і Всеукраїнським автомобільним клубом журналістів згадували також часи спортивних акцій – ралі журналістів у столиці на Хрещатику (2019).

 

        У часи протидії України збройній агресії Москви проведено інформаційний захід «Рік жертв Великого терору» (2016–2017) у співпраці з МІА «Вектор ньюз», а також у партнерстві з творчою спілкою журналістів і Держкомтелерадіо започатковано багатоетапну культурну акцію «Книжки – захисникам України». Фонд залучає до благодійництва журналістів, літераторів, збирає і дарує книжки сучасної літератури бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (с. Циблі, Київська область).

 

        У цьому закладі лікуються й проходять реабілітацію ветерани, учасники відсічі й стримування збройної агресії РФ на сході України. Загалом від початку акції бібліотеці й захисникам України подаровано понад пів тисячі книжок до 400 найменувань. За цю роботу фонд визнано лауреатом Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2019» у номінації «Благодійність медіа». Черговий етап акції проводиться цьогоріч у серпні з нагоди ювілею фонду і 30-річчя незалежності України.

 

      І як один з найбільших міжнародних заходів з 2018 року в планах діяльності фонду залишається Японський проєкт. Цьогоріч, приміром, з нагоди чергових роковин Чорнобильської катастрофи і 10-х роковин аварії на АЕС «Фукусіма-1» проведено в Україні й водночас у Японії інформаційну кампанію «Здоров’я майбутніх поколінь». Співпраця з Японським фондом майбутніх поколінь (Japan Offspring Fond, далі скорочено – JOF), який розвиває в Україні свій потужний соціальний проєкт, стала визначальною в поточній діяльності ВБФ «Журналістська ініціатива» як інформаційного партнера. Завдяки дружбі з Джунічі Ковакою та його однодумцями, крім згаданої інформаційної кампанії, київський фонд організовував висвітлення семінарів, конференцій та інших заходів JOF у себе на батьківщині й під час відвідання Японії на запрошення партнерів.

 

      Нагадаємо, на початку 2019 року представники ВБФ «Журналістська ініціатива» мали змогу відвідати Токіо й кілька інших великих міст Країни вранішнього сонця. Виступали перед великими авдиторіями в Хіросімі й Нагасакі, зустрічалися й робили інтерв’ю з мерами цих міст, розповідали про Чорнобиль і Японський проєкт. Відвідали Посольство України в Японії, побували в зоні відчуження АЕС «Фукусіма-1», спілкувалися в Коріямі й Сайтамі з громадськими активістами JOF.

 

     Сотні публікацій лише в українській пресі й на сайтах громадських об’єднань сформували й розширили уявлення наших співвітчизників про благородну ініціативу японців, пов’язану з оздоровленням населення, що зазнало впливу радіації. Підтримка партнерами з Сайтами різнопланової доброчинної діяльності київського фонду дала змогу в період пандемії коронавірусу допомогти багатьом редакційним колективам і адресно – працівникам ЗМІ, що перенесли захворювання або з інших причин потребували матеріальної підтримки.

 

     Японські друзі привітали українських партнерів і з нагоди 20-річчя ВБФ «Журналістська ініціатива». Засновниця й президент фонду Людмила Мех, його активісти, зокрема члени правління, керівництво наглядової ради щиро вдячні очільникам JOF за благородні вчинки й сердечні побажання. Подружжя Сакіко й Джунічі Ковака дбають про дальший розвиток і зміцнення партнерства, цінують професіоналів та особистим ставленням до співпраці подають приклад високої культури ділових відносин. Їхню турботу, приязнь, які нерідко виражаються в суто східних традиціях, у несподіваних приємних презентах-сувенірах, відчули сотні людей в Україні. І особиста подяка на адресу засновниці фонду напередодні круглої дати – 20-річчя діяльності ВБФ «Журналістська ініціатива» – засвідчила увагу й щедрість душі японських друзів.

 

        Отже, 10 серпня 2001-го – день офіційної реєстрації нашої організації в Міністерстві юстиції України. У переддень круглої дати – найщиріша вдячність усім, хто любить, цінує та всіляко підтримує фонд, хто не шкодує сил на добрі справи. Це насамперед журналісти – черекасці Михайло Калініченко та Валентина Душок, львів’янка Марія Веремчук, вінничанки Марина Тепленко-Дидик і Тетяна Скомаровська, зі Світловодська – Валентина Саєнко, кияни Олена Мех, Наталія Черешинська, Олексій Плаксін, Олег Сташко, Євген Букет, Лілія Курбатова, Марина Кривда... Цінуємо участь у розвитку проєктів фонду українських державних діячів Людмили Супрун, Анатолія Толстоухова, громадських діячів Тетяни Тимочко, Сергія Томіленка та інших. Багаторічні партнери фонду – Академія української преси, Всеукраїнська екологічна ліга, Український фонд миру, спілки краєзнавців і журналістів. Даруйте, що всіх тут неможливо згадати: у нас сотні прихильників і активістів як в Україні, так і за її межами.

 

Ми з вами, наші надійні партнери й друзі, і хай Бог допомагає всім доброчинцям у благородних справах і починаннях!

 

Сергій Шевченко (ВБФ «Журналістська ініціатива»)

 

Фото автора