Іванові Шпиталю – 90!

Журналіст і письменник Іван Шпиталь, який живе в селі Циблі неподалік Переяслава на Київщині, 23 серпня 2021 року відсвяткував 90-річчя. З круглою датою привітали іменинника очільник Циблівської громади Олександр Палагута, секретар Національної спілки журналістів України, член правління Київської організації НСЖУ Сергій Шевченко, творчі особистості з Переяслава – Микола Михняк та інші, хто приїхав того дня до іменинника в його рідні пенати.

 

У публіциста й гумориста Івана Григоровича багата біографія. Він народився в селі В'юнище на Переяславщині. Закінчив 1957 року факультет журналістики Київського державного університету  ім. Т. Г. Шевченка, працював у редакціях кількох газет, серед них «Закарпатська правда» й «Вечірній Київ». Десять років був науковим редактором щорічника «Наука і культура».

 

Автор книжок сатири й гумору «Заєць-репортер» (1975), «Мемуари фейлетоніста» (1980); казок для дітей «Зустрінемось на Білому озері» (1981), «Лана» (1983), «Маленька господарка лісу» (1986), «Рік Бобра» (1988), а також памфлетів, фейлетонів, гуморесок у пресі. Член творчої спілки українських письменників з 1983 року.

 

Вагомий розділ творчості митця (близько 50 публікацій) становить Переяславсько-В'юнищанська шевченкіана, повідомляє про Івана Шпиталя сайт НІЕЗ «Переяслав». Загалом перу майстра слова належать понад 2000 публікацій, а також його «лебедина пісня» – трилогія історико-публіцистичних творів «Україна перед Богом і перед світом», що вийшла друком 2019 року.

 

Сергій Шевченко як представник НСЖУ й віцепрезидент ВБФ «Журналістська ініціатива» виконав доручення керівництва столичної творчої спілки й передав поважному іменинникові від його колег «вітання в конверті», а особисто від себе подарував видану 2019 року власну книжку публіцистики «Наган-країна».

 

Під час ушанування ветерана журналістики в адмінбудівлі Циблівської громади Іван Григорович телефоном прийняв також щирі вітання багаторічної своєї знайомої ще з часів роботи в столичній «вечірці», відповідального секретаря Київської організації НСЖУ Алли Малієнко.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»