Журналісти-доброчинці привітали захисників Вітчизни

        Урочистості з нагоди Дня захисників і захисниць України та вшанування Покрови (14 жовтня) цьогоріч мали й виразний «журналістський мотив» на традиційному святковому зібранні в Будинку культури Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, що функціонує в селі Циблі поблизу Переяслава на Київщині.

 

      У медичному закладі серед гостей і промовців вітали пацієнтів і персонал заслужені журналісти України Людмила Мех і Сергій Шевченко. Вони передали бібліотеці закладу як подарунок медійників художню літературу й розповіли учасникам зібрання про багатоетапну культурну акцію «Книжки – захисникам України» (у ній з 2017 року НСЖУ і Держкомтелерадіо – партнери Всеукраїнського благодійного фонду Журналістська ініціатива»).

 

      Директор шпиталю заслужений лікар України Юрій Гріненко, виступивши з вітальною промовою, наголосив, зокрема, що останнім часом відчутна увага держави, Міністерства охорони здоров’я України до матеріального забезпечення закладу. Придбано сучасне реабілітаційне обладнання, яке вже завезено в корпус і незабаром стане до ладу. Для цього на першому поверсі власними силами колективу відремонтували приміщення, зробили просторим і світлим. На черзі – монтаж новинок. Серед поки що запакованих у ящики різноманітних тренажерів і пристроїв є, приміром, параподіум польського виробництва, будуть у роботі багатофункціональний стіл для зміцнювальних вправ, гідромасажна ванна для верхніх кінцівок та інше. Це актуально для більшості тих пацієнтів, які останніми роками дістали поранення, контузії під час війни, розпаленої й підтримуваної Москвою на територіях східних областей України.

 

    Юрій Олександрович цінує й допомогу доброчинців-медійників – ініціаторів культурної акції. Лише з серпня по жовтень 2021-го бібліотеці центру передано 100 примірників книжок, а загалом за п’ять років надійшло понад 600 видань – переважно художньої літератури. Плюс десятки новинок стали подарунками від самих авторів творів.

 

Звернувшись зі сцени до читачів бібліотеки й медиків, гості-журналісти привернули увагу присутніх до цікавих надходжень прози й поезії, які вже доступні користувачам. Останніми роками власні твори з автографами надали заслужені журналісти України Михайло Калініченко з Черкас, жителі столиці Микола Махінчук, Сергій Сай-Боднар, військовий фотокореспондент газети «Голос України» Олександр Клименко, секретар НСЖУ, полковник у відставці Сергій Шевченко. Серед дарувальників є й учасник бойових дій, військовий лікар Віктор Чернієнко, секретар НСЖУ, правозахисник і волонтер, який 100 днів був у полоні проросійських бойовиків, Валерій Макеєв, члени творчої спілки журналістів, директор видавництва й письменник Олексій Кононенко, краєзнавець і головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет, автор романів, полковник у відставці Анатолій Сахно, поет Віктор Єганов (українець, житель Фінляндії) та інші.

 

Традиційно активно підтримали журналістську акцію цьогоріч Держкомтелерадіо й НСЖУ (окрему вдячність доброчинці висловили керівництву комітету Олегові Наливайку та Богданові Черваку, голові НСЖУ Сергієві Томіленку). Долучилися до благодійництва працівники Укрінформу й парламентської газети, а також члени правління ВБФ «Журналістська ініціатива», який цьогоріч у серпні відзначив 20-річчя своєї діяльності.

 

      Сподобалася учасникам зібрання й концертна програма, яку заклад забезпечив лише власними силами. Конферансьє Ірина Кушнір і Микола Кривошея провели святковий захід як по нотах. Патріотичні, ліричні пісні, український гумор – усе цього дня створювало святковий настрій. Співали зі сцени працівниці центру Надія Вересоцька, Любов Джума, а також самі ведучі концерту.

 

    Артистичний образ Діда Архипа, який створив гуморист за покликанням, автор низки поетичних збірок Борис Герус, приніс чималу «торбу сміху» до великої зали, заповненої не вщент лише через вимоги безпеки в період пандемії коронавірусу. Але «сміхотерапія» від лауреата всеукраїнських фестивалів гумору й сатири – задоволення неабияке. Книжки гуморесок і патріотичної лірики з автографами самодіяльного артиста (водночас високопрофесійного лікаря) стали його особистим подарунком і гостям, представникам творчої спілки журналістів. До слова, видавництво «Журфонд» у Дніпрі випустило 2019 року монографію, серед авторів якої є кандидат медичних наук, директор медико-соціального центру Юрій Гріненко. Він так само щиро підписав це наукове видання гостям-журналістам з побажанням найголовнішого – здоров’я.

 

Здоров’я бажали цього дня багато людей багатьом людям. У такому закладі – це й не дивно. А в переддень таких великих свят – це чудово!

 

Фото Сергія Шевченка