«Щоденник військового лікаря» здобуває премію імені Богдана Хмельницького 2021 року

    У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України 20 жовтня 2021 року відбулося засідання Комітету з присудження премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, організоване Департаментом соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України. У заході взяла участь заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

 

Цьогоріч на розгляд комітету подано понад два десятки творів літератури та мистецтва. Серед авторів є учасники бойових дій, волонтери. У номінації “Літературні твори військової тематики”, в якій традиційно найбільше претендентів, левову частку голосів митці віддали авторові книжки «Щоденник військового лікаря» Вікторові Чернієнку (Київ). Його твір, який називають серед бестселерів видавництва «Фоліо», подала на конкурс Національна спілка журналістів України.

 

      Як розповів член комітету, секретар НСЖУ Сергій Шевченко, висунути на премію цю книжку запропонував творчій спілці Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» (Сергій віцепрезидент цього фонду). «Доброчинці влітку проводили культурну акцію «Книжки захисникам України», – пояснив С. Шевченко, – і фонд звернувся до Віктора Чернієнка з проханням подарувати примірник видання з автографом автора бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни. Митець зробив це залюбки. А далі популярний твір, який вражає майже документально зафіксованою правдою російсько-української війни, НСЖУ номінувала на премію. Відомі патріотичні твори Віктора автобіографічного характеру – «Боже, бережи Україну!» (Харків: Фоліо, 2018) і «Щоденник військового лікаря» (Харків: Фоліо, 2020) – в основі оповідей містять реальні події, учасником і свідком яких військовий медик був під час боїв за Іловайськ на Донеччині».

 

    На засіданні комітету Ганна Маляр зауважила, що цінність творів, поданих на обговорення, полягає в тому, що їхні автори безпосередньо побували в районі бойових дій і були свідками героїзму захисників української землі – про це повідомляє АрміяInform.

 

У номінації музичних творів переміг відомий бард, письменник В’ячеслав Купрієнко з піснею «Онук і дід». Музично-драматична вистава «Вона + війна» «Чесного театру» набрала найбільше голосів під час обговорення творів театрального мистецтва, а в номінації кіномистецтва комітет проголосував за повнометражний публіцистичний документальний фільм «Вірю. Чекаю. Молюся» групи авторів студії «12 кадр» Катерини Стрельченко, Георгія Давиденка та Дмитра Панкова. Лише в одній номінації (твори образотворчого мистецтва), в якій цьогоріч подано дві роботи, члени журі вирішили не присуджувати звання лауреата.

 

Цьогоріч премія становитиме 22 700 гривень за кожну номінацію. Переможців вітатимуть під час заходів за участю керівного складу Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України.

 

Довідково. Премію імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва присуджують щороку до Дня Збройних Сил України (6 грудня) за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, спрямовані на підняття престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності і культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям українського народу, соціально-психологічної та військово-професійної готовності до служби у Збройних Силах України.

 

У попередні роки цю премію здобували в різних номінаціях члени НСЖУ Сергій Пущенко, Вячеслав Савченко, Валерій Макеєв.

 

Фото Сергія Шевченка і АрміяInform