Міністерство оборони відзначає активну участь НСЖУ у військово-патріотичному вихованні молоді

Керівництво Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України поінформувало НСЖУ про підсумки засідання Комітету з присудження премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва. Офіційним листом від 12 листопада 2021 року представники міністерства висловили вдячність творчій спілці за активну участь у військово-патріотичному вихованні військовослужбовців і молоді.

 

      Цьогоріч у номінації «Літературні твори військової тематики» лауреатом премії визнано киянина Віктора Чернієнка – учасника бойових дій, автора книжки «Щоденник військового лікаря» (2020). Нагадаємо, автобіографічне видання – бестселер харківського видавництва «Фоліо» – висунула на здобуття премії Національна спілка журналістів України. До царини журналістики цей твір близький майже документальним описанням життєвих реалій війни, крізь яку пройшов військовий медик. Цьогоріч Віктор Чернієнко долучився також до багатоетапної доброчинної акції журналістів «Книжки – захисникам України».

 

Ще в трьох номінаціях лауреатами стали: в царині музичного мистецтва – бард і письменник В’ячеслав Купрієнко з піснею «Онук і дід»; театрального мистецтва – колектив «Чесного театру» (Катерина Чепура, Світлана Спасиба, Олеся Оникієнко, Ганна Сухомлин, Костянтин Афанасьєв, Ксенія Васильєва, Марина Сорока) за музично-драматичну виставу «Вона + війна»; у номінації кіномистецтва – колектив студії «12-й кадр» (Катерина Стрельченко, Георгій Давиденко, Дмитро Панков) за повнометражний публіцистичний документальний фільм «Вірю. Чекаю. Молюся».

 

Лауреатів конкурсу його організатори нагородять дипломами Міністерства оборони України з врученням премії, розмір якої цьогоріч становить 22 700 гривень у кожній номінації. Переможців привітають на урочистих заходах з нагоди святкування 30-ї річниці Збройних Сил України за участю керівництва оборонного відомства.

 

  Довідково. Премія імені Богдана Хмельницького присуджується щороку за твори літератури й мистецтва, публіцистики й журналістики, спрямовані на піднесення престижу Збройних Сил України, популяризацію військової служби, формування національної самосвідомості, вірності військовим традиціям, соціально-психологічної та військово-професійної готовності до служби у Збройних Силах України.

 

Творчу спілку в комітеті з присудження премії представляє з 2018-го секретар НСЖУ Сергій Шевченко, багаторічний активіст-доброчинець, обраний цьогоріч віцепрезидентом ВБФ «Журналістська ініціатива». У попередні чотири роки премію здобули в різних номінаціях члени НСЖУ Сергій Пущенко, Вячеслав Савченко, Валерій Макеєв.

 

Фото: АрміяInform і пресслужби НСЖУ

 

Джерело: НСЖУ