Пропозиція редактора з Токіо: про тарифи: репараційні, каральні на торгівлю з агресором

  «Ми закликаємо ввести «репараційні тарифи на російську торгівлю», – повідомив українським журналістським організаціям редактор друкованого видання й громадський діяч з Японії Джунічі Ковака в листі, що надійшов на адресу ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Держава-агресор руйнує міста й села, винищує цивільне населення та спричиняє енергетичну та продовольчу кризу, зазначає автор листа. Введення репараційних тарифів дасть змогу дістати компенсації та реституційні кошти від росії, яка проігнорувала рішення Міжнародного суду – головного судового органу ООН – і не припиняє своєї загарбницької війни в Україні.

 

Схожі ідеї, до речі, висловлюють також деякі західні економісти – пропонують, як завдати максимальної шкоди росії, а не країнам-імпортерам нафти: «США, Європа та альянс інших країн могли б різко скоротити свій колективний попит на російську нафту та газ за допомогою карального тарифу замість кількісного обмеження. Таким чином, замість того, щоб російські виробники отримували непередбачений прибуток від вищих цін, доходи від тарифів надходили б до урядів-імпортерів».

 

Як відомо, Японія офіційно – ухвалою парламенту – скасувала торговий статус "найбільшого сприяння" росії через її вторгнення в Україну. Скасування цього торгового статусу стосується мит на весь імпорт з держави-агресора, що дає змогу Токіо вводити вищі мита на такі товари. Японський редактор і фахівець у галузі безпеки продуктів харчування та життя вважає, зокрема, що було б доцільно й справедливо, аби уряди держав, які скасовують торговий статус "найбільшого сприяння" московитам, спрямували частину коштів з підвищеного мита на допомогу Україні. Так можна швидко й ефективно допомагати їй у боротьбі проти окупанта. Допомогти на ділі коштом агресора. І не доведеться довго чекати рішень про репарації тощо. Грошова допомога Україні потрібна вже зараз, отож вона могла б активно розгорнути інформаційну кампанію, спонукати уряди держав-партнерів ухвалити відповідні рішення.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»