Косово допомагає навчати саперної справи українських жінок

  Після війни в Косові лишилося близько тисячі ділянок, нафаршированих мінами, касетними бомбами та іншою мерзотою, повідомляє на сторінці у фейсбуці українська журналістка, учасниця акцій ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Макей.

 

Навіть нині, через 23 роки після закінчення війни нерозмінованими лишаються в цій балканській країні близько 55 ділянок. А значить – ще є над чим працювати військовикам.

 

Ідріс Кучі – один з тих, хто прибирає смертельно небезпечні сліди війни. Нині він інструктор Школи знешкодження вибухонебезпечних предметів та розмінування, розташованої в місті Пея. Він навчав фахівців з різних країн світу. А тепер викладає основи професії сапера восьми українським жінкам, які навчаються в Косові за спеціальною програмою.

 

Ідріс каже, що ця спеціальність буде в найближчі двадцять років однією з найбільш затребуваних в Україні. Він пишається, що його досвід і знання допомагають урятувати тисячі життів.

 

Джерело: Фейсбук

 

Читайте також

 

На Київщині через вибухи мін потерпають цивільні

 

«Криваві «жнива» замість посівної влаштували російські окупанти на Київщині. У полі біля села Гоголів Броварського району тракторист натрапив на протитанкову міну: 35-річний потерпілий зазнав осколкових поранень обох рук, а також правого стегна. Вибухом рознесло передню частину й кабіну великого трактора.

 

У лісі в зоні відчуження ЧАЕС вибухом рознесло кабіну пожежної машини, двох осіб госпіталізували з різними ступенями тяжкості. Поряд з місцем детонації виявили і знешкодили ще 5 мін. Про це повідомив у фейсбуці керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов.

 

«Небезпека мін та інших смертельних «дарунків» окупантів лишається. Будьте обережні, оминайте лісові дороги, польові шляхи та узбіччя автотрас у районах, які були в окупації. Бережіть себе й рідних!» – наголосив очільник поліції Київщини.