«Увага! Рашистська пропаганда» – застерігають учасники конференції в Косові

  Асоціація журналістів Косова (AGK) за підтримки Національного демократичного інституту (NDI) та USAID провела в Приштині конференцію «Зовнішній вплив на ЗМІ в Косові; «Що показала війна в Україні?», повідомляє пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Медійний захід відкрили й виступили голова правління AGK Джемайль Реджа та посол Ненсі Содерберг (NDI). Серед промовців – фахівці інформаційної галузі, громадські діячі, а також колеги з України. Учасники дискусії обговорили питання іноземної пропаганди та фейкових новини у Косові, чинного законодавства в інформаційній сфері, кібербезпеки тощо. Промовці порушували також питання перевірки й фільтрації інформації перед її публікацією, формування протидії дезінформації з-за кордону та інші.

 

У конференції взяли участь четверо журналістів з України, що в цей час перебувають у Приштині за міжнародною програмою захисту працівників преси «Journalists-in-Residence in Kosovo». Серед них є як досвідчені професіонали й відомі в Україні громадські діячі, як-от засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, так і представниця нового покоління медійників – Дар’я Мещерякова.

 

Своїми застереженнями проти пропагандистських маніпуляцій та спецоперацій рашистських спецслужб поділилася на конференції Людмила Макей, журналістка з Кропивницького. Вона закликала не вважати журналістами московських пропагандистів, зокрема й так звану втікачку від путінського режиму – телевізійницю, яка нині гастролює Європою й поширює там наративи панівного кремлівського режиму.

 

  Присутній на конференції спеціальний кореспондент МІА «Вектор ньюз» Сергій Шевченко доповнив повідомлення українських колег свіжою інформацією вітчизняних ЗМІ про інформаційну війну. Мова йде про викриту маніпулятивну технологію, яку використовують силовики ерефії для того, щоб українські вояки, які потрапили в полон, підписували брехливі «свідчення» або обмовляли себе й третіх осіб, з якими вони служили.

 

«Ефесбешні специ почали друкувати для українських полонених фейкові газети, – розповів Сергій Шевченко, пославшись на повідомлення Укрінформу й Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України. – У тих газетах-фальшивках ідеться про поразку Збройних сил та капітуляцію України».

 

Такі «креативні самвидави» ворожої спецслужби, як пишуть українські ЗМІ, імітують популярну українську й західну пресу. Фальшивки призначені для полонених, що перебувають у слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону. «Фейкові видання містять неправду про капітуляцію України», – зазначив журналіст і наголосив, що застосовані окупантами маніпулятивні технології покликані створити важелі впливу на свідомість українських захисників, які потрапили в російський полон.

 

Наприкінці конференції відбулася атестація учасників Академії журналістів інформаційної доброчесності.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка і AGK