Вручено нагороди лауреатам премії імені Івана Франка у 2012 році

  В «Українському домі» 29 серпня в рамках Книжкової виставки-ярмарку відбулося вручення дипломів лауреатам премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності за 2012 рік.

 

В урочистій церемонії нагородження взяв участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський. Він зазначив, що традиційно визначення переможців премії відбувається напередодні річниці з дня народження видатного публіциста, поета і філософа Івана Франка – 27 серпня.

 

Нагороду в номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» здобув відомий український журналіст, публіцист Володимир Стадниченко за книжку «Садівник щастя».

 

Ця праця – авторська спроба виписати об’ємний образ українського філософа, письменника, мораліста Григорія Сковороди. Книжка об’єднує в собі історичні факти, пов’язані із життям мислителя, його творчу спадщину та її проекцію на наш час. Обрис Сковороди довершують спогади людей, які обрали його філософію за приклад у житті.

 

«Книжка звернена до читача, який відчуває потребу долучитися до сучасного сковородинського руху, головною метою якого є зберегти і примножити пам'ять про унікального філософа, популяризувати його творчу спадщину, використати його погляди в нашому сьогоденні для створення нової демократичної України», – повідомив Володимир Стадниченко. Франківський лауреат також зазначив: публіцистична праця – лише частина великого проекту, приуроченого до 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди, що відзначатиметься у 2022 році. Керівником цього проекту є директор Інституту інноваційного менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка Іван Гришин. Пан Стадниченко розповів і про мету «Сковороди 300» – використання ідей мислителя мало не у всіх сферах суспільного життя – навчальному процесі, туризмі, сільському господарстві тощо.

 

Журналіст Дніпропетровської ОДТРК Владислав Войцеховський здобув диплом лауреата премії імені Івана Франка за авторську телепрограму «Формат 1:1», що перемогла в номінації «Кращий твір у телевізійній сфері». Програма присвячена річниці від дня народження Тараса Шевченка. Автор і гості передачі намагаються осмислити вплив Кобзаря на формування сучасного українського суспільства.

 

На думку експертів і членів журі, це приклад того, як стислими виразними засобами і за обмежені кошти можна зробити дійсно глибоку за змістом програму, яка примушує глядача думати, аналізувати, робити висновки.

 

За створення кращого твору в радіомовній сфері премію отримав творчий колектив Національної радіокомпанії України (автор Віктор Цвіліховський, режисер Вадим Колосок, продюсери Геннадій Ракуленко, Євгенія Калайда, ведучий Роман Коляда) за цикл радіпрограм «20 миттєвостей Незалежності». У програмі фахово та всебічно осягнуто весь період новітньої історії країни, основні процеси державотворення, долі відомих особистостей і звичайних громадян в розбудові країни, наголошено на важливості консолідації суспільства в ім’я розквіту держави і добробуту українського народу.

 

  У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію здобула головний редактор газети «Запорізька правда» Алла Кобинець (на знімку) за монографію «Газета «Громадська думка»/«Рада» (1905–1914 рр.): утвердження національної ідеї на тлі доби». В основу видання покладено аналіз першої україномовної газети «Громадська думка»/«Рада», яка щодня виходила в Києві у 1905–1914 роках. Вивчати її потрібно не лише історикам чи журналістам, але й усім, хто вважає себе українцем – переконана авторка монографії. «Хочете бути хорошими журналістами, відчувати себе українцями, розуміти, що таке національна ідея – читайте і вивчайте газету «Громадська думка /«Рада», – закликала всіх Алла Кобинець.

 

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності встановлено постановою Кабінету Міністрів України на пропозицію Держкомтелерадіо України і Національної спілки журналістів у 2003 році. Премія присуджується щорічно в чотирьох номінаціях у розмірі 2 тисячі гривень кожна. Всього цьогоріч на здобуття премії надійшло 43 матеріали від 36 авторів із 13 областей та регіонів України.

 

Фото Олександра Куценка 

 Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245533808&cat_id=244277212