Звітно-виборна конференція Українського фонду культури

  У Києві 20 грудня 2012 року відбулася VII звітно-виборна конференція Українського фонду культури (УФК). Серед делегатів форуму – знані митці, вчені, громадські діячі, меценати. Давнім партнером УФК є і Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива», двом представникам якого також вручено мандати з правом ухвального голосу.

 

У конференції взяли участь 85 делегатів (разом із гостями та представниками преси на форум прибули понад 100 осіб). Звітну доповідь виголосив голова правління УФК Герой України Борис Олійник. Понад чверть віку він незмінно очолює цю громадську організацію.

 

Доповідач розповів про послідовну роботу Фонду в 2008–2012 роках за довгостроковими програмами «Пам’ять», «Тарас Григорович Шевченко», «Народна пісня, народна творчість», «Молодь і культура», «Нові імена України», «Повернення». Подякував активу організації за самовіддану працю, згадавши добрим словом і багатьох її достойників, і найбільш діяльні  осередки УФК, які попри фінансово-економічні та інші труднощі роблять свій внесок у справу відродження та розвитку національної культури в різних областях України.

 

Доповідач звернув увагу також на проблеми, з якими стикається Фонд, і закликав розв’язувати їх у тісній співпраці з державними установами та громадськими об’єднаннями (це питання запропоновано винести на розгляд пленуму правління УФК наступного року). Загалом планом основних заходів діяльності Фонду на 2013 рік передбачено чимало акцій і проектів, реалізація яких потребуватиме консолідованих зусиль працівників і громадського активу Фонду.

 

Голова правління УФК зауважив, що ця доброчинна організація виконує свої статутні завдання великою мірою завдяки пожертвам небайдужих до культури людей і висловив їм найсердечнішу вдячність за підтримку ініціатив Фонду.

 

На конференції брали слово Леонід Андрієвський, Юрій Гаврилов, Михайло Шевченко, Іван Салій, Віктор Бойко, Роман Лунь (представник Українського фонду культури в США та Канаді) та інші. З питання підготовки проекту постанови конференції виступила Валентина Єфремова.

 

Роботу УФК у звітний період делегати конференції визнали задовільною. Відкритим голосуванням обрано новий склад правління, який збільшено до 84 осіб (у попередньому складі – 73), і одностайно підтримано запропоновану кандидатуру Бориса Олійника на посаду голови правління Фонду.

 

На першому засіданні правління УФК, проведеному в присутності всіх делегатів конференції, затверджено кількісний (21 особа) і персональний склад президії Фонду. У ній працюватимуть Леонід Андрієвський, Юрій Богуцький, Юрій Гаврилов, Віктор Женченко, Дмитро Іванов (м. Чернігів), Анатолій Кульчицький (м. Біла Церква Київської області), Микола Луків, Борис Олійник, Іван Салій, Михайло Шевченко, Микола Шелест, Дмитро Янко та інші.

 

Як зазначила делегат конференції президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, у новому році працівники преси мали б активніше долучаються до інформування суспільства про реалізацію довгострокових програм УФК, більше уваги приділяти об’єктивному, глибокому висвітленню важливих акцій та ініціатив громадськості у сфері культури. У зв’язку з цим на зустрічах президента Фонду з учасниками форуму (письменниками, журналістами, громадськими діячами) обговорено низку творчих, організаційних та інших питань і пропозицій. До речі, одна з таких ініціатив реалізується вже сьогодні: Юлія Пасак (Київська державна регіональна телерадіокомпанія) готує документальний фільм, у якому питанням розвитку культури (в тому числі культури мови), ролі й участі в цьому редакційних колективів і творчих об’єднань журналістів буде приділено основну увагу.

 

Сергій Шевченко, заслужений журналіст України,

 делегат VII звітно-виборної конференції Українського фонду культури