Визначено переможців у творчому конкурсі

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Культура мови – культура нації», що проходив 11–12 квітня 2013 року в Переяславі-Хмельницькому й Києві, став чудовою нагодою для журналістів не лише обмінятися думками з приводу проблем функціонування української мови у ЗМІ, а й творчо підійти до висвітлення цієї важливої, актуальної теми.

 

Співорганізатори семінару – ВБФ «Журналістська ініціатива» й Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, до яких нинішнього року долучилися Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Український фонд культури та Українська бібліотечна асоціація. Як завжди, надав підтримку в організації висвітлення події Держкомтелерадіо України.

 

Ініціатори традиційного заходу вирішили визначити кращих авторів аудіовізуальних і друкованих творів. У номінації «Оперативність» поза конкуренцією виявився інформаційний сюжет КДРТРК (автор Наталя Сарданова, оператор – Павло Бориско), який вийшов в ефір 12 квітня у програмі «Час країни» і транслювався о 20:30 в усіх областях України (мережа ОДТРК). Крім того, сюжет побачив світ у шести інформаційних випусках програми «За київським часом». Журналістка радіо «Голос Києва» Тетяна Яковенко оперативно подала в ефірі ексклюзивну програму другого дня семінару, який проходив в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Принагідно дякуємо генеральному директорові КДРТРК Олександрові Савенку – одному з доповідачів на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Мова. Суспільство. Журналістика».

 

У номінації «Кращий інформаційний сюжет» перемогли твори Валентини Душок і Марічки Веремчук, відповідно з Черкаської і Львівської ОДТРК (сюжет львів`ян можна переглянути в телепрограмі «Фішка економіки»). На високому професійному рівні підготовлено й репортаж ТРК «Альта» (директор – Олег Ярмоленко) з Переяслава-Хмельницького на Київщині.

 

У номінації «Репортаж з події» кращими визнано дві програми: Вінницької ОДТРК (авторська програма Марини Тепленко «Бастіони») і ТРК «Веселка» (Світловодськ, Кіровоградська область), авторка – Валентина Саєнко. Остання програма в скороченому варіанті транслювалася в ефірі Кіровоградської ОДТРК і передана до редакції Державного телеканалу «Культура», де незабаром побачить світ.

 

Номінант «Творчого підходу» – колектив Черкаської обласної незалежної ТРК «Ятрань» (генеральний директор – Микола Ратушний. Сюжет можна переглянути в "Інформаційному віснику"). Серед друкованих ЗМІ переможцями у цій же номінації стали фоторепортаж у журналі «Журналіст України», № 5, 2013 (головний редактор – Віра Черемних) і стаття Олександра Балабка «"Берегиня" не означає "охоронниця"» в тижневику «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України» (№ 22, 30.05.2013).

 

Нагадуємо, що генеральним інформаційним друкованим партнером стала Співдружність інформаційних видань України, яку очолює Віктор Шпак. До слова, в київській газеті «Експрес-об`ява», в якій він є головою редакційної ради (№ 71 від 19.04.2013), вміщено на всю полосу статтю з фотографіями «Культура мови – культура нації».

 

 

Інформаційна підтримка «Співдружністю»

семінару «Культура мови культура нації»

 

Статтю розміщено в інформаційних газетах і на сайтах «Співдружності»:

 

«Безплатні оголошення» № 16 від 18.04., м. Кіровоград;

 

«Независимый курьер» № 16 від 24.04., м. Вінниця;

 

«Закарпатські оголошення» № 16–17 від 26.04., м. Ужгород;

 

«ЗПС-Інформ» № 16 від 18.04., м. Івано-Франківськ;

 

«Моя газета» №11 від 22.04., м. Тернопіль;

 

«Ринг-Экспресс Приморск» № 34 від 25.04., м. Приморськ;

 

«Все» № 15 від 25.04., м. Харків;

 

«От и До» № 18 01.05., м. Черкаси;

 

«Вісті. Інформація. Реклама» № 15 від 25.04., м. Бориспіль;

 

«Маклер» (на сайті);

 

«Газета объявлений» http://slavinfo.dn.ua/novosti/kultura-movi-–-kultura-natsії, м. Слов`янськ;

 

«Молодий Буковинець» http://molbuk.ua/press-reliz/59332-kultura-movi-kultura-acyi.html, м. Чернівці;

 

«Городок» http://news.blitz.com.ua/newsgazet/index.php?ELEMENT_ID=6171

м. Біла Церква;

 

«Афіша. Рівне»  http://ar.rv.ua/index.php?page=2&id=4980

м. Рівне

 

 

Публікації про семінар подали також:

 

«Кримська світлиця» № 21 від 24.05.2013.

http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11788

 

Офіційний веб-сайт ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»:

http://phdpu.edu.ua/index.php/novini/item/35-культура-мови-—-культура-нації

 

Веб-сайт ВБФ «Журналістська ініціатива»:

http://mediafond.com.ua/show/none/712

 

Тижневик «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України» (стаття Олександра Балабка «"Берегиня" не означає "охоронниця"». № 22, 30.05.2013)

 

Телеканал "Культура" 24.06.2013 о 19:25 з повтором наступного ранку.