Міжнародний форум журналістів

    На Херсонщині відбувся триденний Міжнародний форум журналістів «Нова Україна» (31.05.–02.06.2013), у якому взяли участь українські й міжнародні експерти в галузі журналістики, політології, соціології, екології, інноваційно-інвестиційних технологій, керівники успішно реалізованих проектів, новацій, керівники ЗМІ та журналістських організацій, з-поміж них – представники ВБФ «Журналістська ініціатива». Керівник проекту – член НСЖУ, директор і засновник вуличного «Радіо Херсон» Олена Гостєва (на першому знімку – ведуча). Мета заходу –налагодження міжрегіональних та міжнародних зв’язків і співробітництва, ознайомлення з досягненнями і проблематикою регіонального розвитку, презентація історико-культурологічних, туристичних проектів, налагодження ефективної комунікації між державою і бізнесом, підприємництвом та освітою, ЗМІ та громадськістю.

 

    Серед організаторів форуму: ТОВ «Радіо Херсон», ТМ «ОСА», ТМ «КОЛО» – ФОП Урсуленко О. А. (на другому знімку: промовляє керівник цього підприємства Олексій Урсуленко – переконаний прибічник виробництва продуктів повноцінного харчування з цільнозмеленого зерна), виставковий центр «Експоцентр», БФ Устина Мальцева; БФ «Простір Добробуту»; компанія «Шетеліг-Юкрейн», Дніпровський консервний завод ДП «Агроторгова фірма ім.Солодухіна», Дніпрянська аграрна фірма ім. Солодухіна, ДчП ТОВ Югтара, ТОВ«Профі-Лайт», Агенція Регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад, Аптека «Хелс» ім. доктора Гаухман, Телекомпанія «ЯТБ». Проект реалізовано за підтримки: Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонського міськвиконкому, Новокаховського міськвиконкому, Управління освіти і науки при Херсонській обласній державній адміністрації; Одеського університету екології, Національної спілки журналістів, Всеукраїнської PR-Ліги, Київської спілки журналістів; Європейського Інституту політичної культури.

 

Перед початком форуму учасники мали змогу скуштувати з чаєм і кавою хлібну продукцію підприємства Олексія Уксуленка. У бездріжджових та інших виробах з борошна, свіжозмеленого з цільного зерна, збережено максимальну кількість мікроелементів, баластних та інших речовин, що дають відмінний смак і позитивно впливають на людський організм. Це повноцінні продукти з органічної сировини: хліб «Херсонський», «Таврійський», житній з родзинками, гречаний, з проростків пшениці, з насінням льону...

 

    Учасники форуму обговорили питання, пов’язані з новими суспільними викликами в контексті розвитку регіонів України (на прикладі Херсонської області). Йшлося, зокрема, про видимі перспективи суспільного розвитку (економіка, соціологія, екологія, розвиток громадянського суспільства); успішно реалізовані проекти 2012–2013 рр. Про інновації, як складники фінансово-інвестиційного клімату розповів Володимир Резніченко (на першому знімку): на прикладі компанії «HOLLY INDUSTPIAL LLC» її директор з розвитку поінформував про перспективи запровадження в Україні світових інноваційних ноу-хау щодо зміцнення і підняття фундаментів різноповерхових споруд, стабілізації та зміцнення плоскісних залізобетонних конструкцій та інші інноваційні технології. Під час обговорення питань іміджевої привабливості регіону та інших виступили віце-губернатор Херсонської області Валентин Підвисоцький (на другому знімку), приватний підприємець Тетяна Нішкур (екологічний туризм, подорожі на байдарках), голова правління регіональної ради підприємців Федір Барулін. Своїми роздумами про регіональні виклики третього покоління поділився радник Президента України, політолог і філософ Дмитро Видрін. З не меншою зацікавленістю сприйняли присутні й виступ заслуженого журналіста України, письменника Сергія Шевченка (презентація авторських творчих проектів і книжки «Золоте перо. Людмила Мех») та авторські пісні, які виконав під гітару член НСЖУ Геннадій Луків.

 

         Під час дискусій у Залізному Порту, а також в інших містах області брали слово керівники підприємств та організацій, представники державних управлінь і служб, громадських організацій – усі ті, кому небайдужа доля і Херсонщини й України в цілому. Журналісти зустрілися з мером Нової Каховки Володимиром Коваленком (на третьому знімку), генеральним директором ТОВ «Вигов» Володимиром Виговським, з керівниками успішних підприємств області. Про численні проблеми й перпективи діяльності в регіоні виробників сільськогосподарської продукції (черешня, персик, виноград тощо) поділився своїми думками досвідчений фахівець, директор підприємства Ігор Давиденко (на четвертому знімку – перший праворуч).

 

      Йшлося в дискусіях на форумі про впровадження інноваційних технологій у галузі ЗМІ (на прикладі вуличного радіо «Радіо Херсон»), фінансову грамотність, як запоруку успішності реалізації проектів (розповів директор Агентства регіонального розвитку «Таврійське об’єднання територіальних громад» Павло Ярмій – перший справа на третьому знімку), створення бази для успішного впровадження інновацій, налагодження ефективних зв’язків між освітою і підприємництвом, перспективи створення нових робочих місць (на прикладі ТМ «ОСА», ТМ «КОЛО» м. Херсон). Під час поїздки до мальовничих берегів Каховського водосховища на Дніпрі саме біля входу в Північно-Кримський канал гостям показали новостворювану чудову базу зеленого екотуризму «Славутич» (м. Таврійськ), що є громадською організацією (на першому й другому знімках). Тут побудовано дитячий і спортивні майданчики, є будиночки й альтанки для відпочинку, кафе, ресторан, сауна, ставок і навіть... пташине подвір’я з асканійськими страусами, павичами та цесарками.

 

       Учасники форуму ознайомилися з об’єктами зеленого туризму в селі Григорівка Чаплинського району Херсонської області, де з хлібом-сіллю зустріли представників преси місцеві жителі на чолі з сільським головою Сергієм Кліщевським (на другому знімку). Відчути принади сільського життя дала змогу активна учасниця розвитку зеленого туризму в районі Ніла Луньова (на першому знімку), яка надає житло відпочивальникам і людям, які приїздять на грязелікування. Гостинна жінка ще й почастувала пресу смачним парним молочком від корівки, яку тримає у власному господарстві.

 

    Про особливості грязелікування на Сиваші журналісти дізналися не лише з розповідей підприємців і фахівців, які доводять високу ефективність використання цих природних ліків, а й мали змогу особисто відвідати унікальне солоне "Рожеве озеро", що неподалік від села Григорівка в Чаплинському районі Херсонської області. Організатори візиту на Сиваш стверджують, що місцеві грязі за своїми лікувальними властивостями є одними з найкращих у світі. А ропа "Рожевого озера" є, звісна річ, також цілющою і не поступається за цими своїми властивостями солоним водам відомих курортів.

 

 

Прес-служба ВБФ "Журналістська ініціатива" 

 

Фото Сергія Шевченка