«Срібне перо» – кращим журналістам!

  На прес-конференції в Національній спілці журналістів України 24 липня оголошено про початок прийому робіт на ХІІ Міжнародний відкритий творчий конкурс журналістів «Срібне перо», що проводиться з метою підвищення професійної майстерності працівників засобів масової комунікації і зміцнення принципів демократичної преси в суспільстві.

 

Цьогорічний конкурс матиме 10 номінацій. Засновано також п’ять спецпризів, серед них один новий («Медіа про медіа») – щодо висвітлення проблем сучасної журналістики. На думку голови оргкомітету конкурсу, голови Кримської республіканської організації НСЖУ Людмили Хорошилової, серйозна розмова на цю тему назріла давно. Нові технології поширення інформації, розвиток громадянської журналістики мають змусити професіоналів відповідально ставитися до дотримання не лише інформаційних стандартів, а й етичних норм у своїй роботі.

 

  Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко зазначив, що НСЖУ не випускає з уваги питання підвищення кваліфікації працівників ЗМІ, докладає зусиль до визнання журналістики творчою спеціальністю, а також до організації фестивалів і конкурсів, які дають змогу колегам продемонструвати свої досягнення. Серед пріоритетів тут і «Срібне перо».

 

Творчий конкурс, заснований 1998 року, нині має державну підтримку. Голова Республіканського комітету АР Крим з інформації Вадим Волченко зазначив, зокрема, що «Срібне перо» допомагає репрезентувати Крим на міжнародній арені, а також конкурс є своєрідним дискусійним майданчиком, де обговорюються актуальні проблеми суспільства, взаємовідносин влади і журналістики, свободи слова.

 

  Співголова журі конкурсу, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех зауважила, що за час існування конкурсу він став масштабним форумом. Зустрічаючись у Криму, журналісти з різних регіонів і країн не тільки отримують заслужені нагороди, а й плідно спілкуються. Тут народжуються нові плани, ідеї, відкриваються нові можливості співпраці. У складі журі цього року, до речі, експерти з України, Росії та Болгарії – професіонали високого рівня в галузі журналістики й медіа.

 

Як повідомили організатори, на урочистій церемонії нагородження, що відбудеться у жовтні в Судаку, відомі журналісти з різних країн проведуть майстер-класи. Очікується й участь делегації Європейської федерації журналістів.

 

  У рамках прес-конференції 24 липня Олег Наливайко і Вадим Волченко підписали Меморандум про співпрацю між НСЖУ і Республіканським комітетом АР Крим з інформації. Коментуючи подію, голова Спілки зазначив, що НСЖУ має великий досвід у налагодженні співпраці з багатьма громадськими організаціями – це дієвий механізм об’єднання зусиль для розв’язання актуальних проблем галузі. А от з державною структурою меморандум укладено вперше – це обумовлено тим, що Кримська автономія має свою специфіку, і не раз влада вже підставляла плече в організації «Срібного пера».

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка

 

 

Положение

о XІІ Международном открытом творческом конкурсе журналистов «Серебряное перо - 2013»

 

Учредители:

 • Национальный Союз журналистов Украины
 • Крымская республиканская организация НСЖУ
 • Республиканский комитет по информации АР Крым
 • Крымский пресс-клуб
 • ТОК «Судак»

 Цели творческого конкурса:

 • повышение профессионального мастерства журналистов и укрепление принципов демократической прессы в обществе;
 • утверждение морально-этических и правовых норм деятельности СМИ;
 • участие в воспитании патриотизма, духовности граждан общества;
 • утверждение принципов толерантности и межнационального согласия в обществе;
 • формирование позитивного имиджа Крыма.

 Условия ХІІ Международного открытого творческого конкурса журналистов «Серебряное перо»

 

Открытый творческий конкурс является ежегодным и проводится в двенадцатый раз. В конкурсе могут принять участие журналисты, работающие в средствах массовой информации, интернет-изданиях Украины, АР Крым, а также представители зарубежных СМИ.

 

На конкурс представляются работы в области журналистики и публицистики, опубликованные (вышедшие в эфир) в период с 01.11.2012 года по 15.09.2013 года.

 

Творческий конкурс «Серебряное перо» проводится в 2013 году по 10 номинациям

 

Номинации:

 • Лучшая печатная публикация
 • Лучшая телепрограмма года
 • Лучшая радиопрограмма года
 • Интернет-журналистика
 • Лучшая фотопубликация года (им. Леонида Яблонского)
 • Медиадизайн
 • Подготовка журналистских кадров (современный подход к журналистскому образованию)
 • Новые имена
 • Журналистская акция года

 Спецпризы:

 • Мэтр (особый вклад в развитие крымской журналистики)
 • Редактор года (спецприз им. Владимира Бобашинского)
 • Крымские приоритеты (имидж Крыма)
 • Дебют в крымской журналистике
 • Медиа о медиа (публикации о проблемах современной журналистики)

 Условия участия в конкурсе и правила подачи конкурсных работ. 

 

Все работы предоставляются в электронном виде:

- копии газетных (журнальных) публикаций в формате pdf (верстка), ссылка на интернет версию публикации;

- телепередачи – ссылкой на интернет-версию телекомпании или YouTube;

- радиопередачи – ссылкой на интернет-версию радиостанции или YouTube;

- фотоработы в формате .jpg, ссылка на интернет версию публикации;

- интернет-публикации – ссылкой на действующий сайт, страницу, публикацию;

- работы принимаются на русском или украинском языках, материалы, вышедшие на других языках, должны сопровождаться переводом (сценарным планом) на русский либо украинский язык.

Все работы необходимо прислать на электронный адрес оргкомитета и жюри конкурса spero2013@ukr.net. В теме электронного письма следует указать номинацию, на которую подается конкурсная работа, фамилию автора. Одна конкурсная работа может быть подана только на одну номинацию. Один конкурсант может подать заявку не более, чем в три номинации.

 

Срок предоставления работ – до 10 октября 2013 года.

 

Лауреаты и дипломанты конкурса будут приглашены для участия в торжественной церемонии награждения. Она пройдет в первой половине октября 2013 года в туристско-оздоровительном комплексе «Судак» (г. Судак, АР Крым). Прием – за счет организаторов конкурса. При поселении участники оплачивают аккредитационный взнос – 150 грн.

 

Получить форму заявки, узнать подробные условия предоставления работ, задать вопросы можно обратившись по адресу: spero2013@ukr.net.