АНОНС ЮВІЛЕЙНОГО АВТОПРОБІГУ ЖУРНАЛІСТІВ

З 6 по 14 червня в Україні пройде Х Міжнародний автопробіг журналістів “Дорога до Криму: проблеми та перспективи”. Наслідуючи традиції попередніх “творчих автомарафонів”, учасники акції ознайомляться з досвідом роботи провідних підприємств країни, оглянуть визначні пам’ятки історико-культурної спадщини українського народу, візьмуть участь у прес-конференціях та рейдах з безпеки дорожнього руху. У Криму, окрім популяризації його рекреаційних можливостей, преса зверне особливу увагу на організацію відпочинку дітей у різних за формою власності оздоровчих і лікувальних закладах, на розвиток зеленого туризму, а також проведе доброчинні акції.

Подорож до сонячного півострова, яка буде водночас і напруженою репортерською працею, висвітлюватимуть більш як 200 засобів масової інформації в нашій країні, Польщі, Литві, Росії, Білорусі, Туреччині.

Ювілейний автопробіг стартує в День журналіста. На площі Конституції біля Верховної Ради України о 9:30 розпочнеться урочистий мітинг. Пілотів і штурманів екіпажів ЗМІ вітатимуть співорганізатори акції – президент Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів і Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, керівники й представники Всеукраїнської екологічної ліги, ЗАТ «Страхова компанія «ПРОСТО-страхування» (генеральний спонсор і страховик автопробігу), Українського фонду миру, Департаменту ДАІ МВС України, компанії «IDS GROUP», Співдружності працівників інформаційних видань України. Напутні слова адресують “пресі на колесах” відомі державні та громадські діячі, народні депутати, учасники попередніх журналістських акцій.

Програма нинішнього автомарафону насичена й цікава. Репортери, що представляють ЗМІ шести країн, відвідають місто-курорт Миргород на Полтавщині, побувають на заводі мінеральних вод, який виробляє високоякісну продукцію торгової марки “Миргородська”. Звідти кавалькада машин з яскравими наліпками вирушить на правий берег Дніпра. У Черкасах заплановано зустріч з головою облдержадміністрації Олександром Черевком. Він розповість про реалізацію державної туристичної програми «Золота підкова Черкащини». Потім колеги з обласної держтелерадіокомпанії “Рось” на чолі з заслуженим журналістом України Михайлом Калініченком запросять інтернаціональний колектив до клубу “Холідей” на вечір з нагоди професійного свята. Представники ОДТРК, як обіцяє заступник генерального директора “Росі” Валентина Рабцун, 7 червня творчо попрацюють, долучившись до подорожі за маршрутом «Золотої підкови»: Черкаси – Мельники – Холодний Яр – Мотроненський монастир – Суботів – Чигирин.

Далі шлях автокаравану проляже через Світловодськ (відвідання Кременчуцької ГЕС, промислових підприємств, прес-конференція з в. о. міського голови Геннадієм Френкелем). Наступного дня, пролетівши транзитом Кіровоград, репортерський десант висадиться в Миколаєві. Там братів по перу зустрічатиме делегація ЗМІ на чолі з головою обласної організації Національної спілки журналістів України Миколою Стеценком і керівником представництва Фонду «Журналістська ініціатива» Олександром Митрофановим. Колеги спільно працюватимуть на брифінгу в філії ЗАТ «ПРОСТО-страхування», а по від’їзді екіпажів до Феодосії, де на них чекатиме відпочинок у готелі «Левадія», миколаївці оперативно повідомлять в ефірі гарячі новини з автопробігу.

Учасники міжнародної акції 9 червня покладуть квіти на могилу колишнього міського голови Феодосії Володимира Шайдерова – незмінного партнера доброчинних журналістських проектів – і завітають до підшефного дитячого будинку, порадують його вихованців подарунками. Під час інших планових заходів – ознайомляться з організацією відпочинку в регіоні (селище Орджонікідзе), оглянуть історичні й культурні пам’ятки, побувають на морській прогулянці.

У Сімферополі 11 червня розпочнеться прес-конференція з керівництвом Автономної Республіки Крим, а по обіді вершники сталевих коней вирушать на південь – до Міжнародного дитячого центру «Артек». Саме там, як і торік, майстри пера й мікрофона проведуть змагання з автослалому «Кримське літо-2008». Увечері в неформальній обстановці (це чудова ідея Олени Мех – керівника інформаційної служби “Артеку”) відомі журналісти, автори книжок, призери авторалі, поспілкуються з юними жителями “країни дитячих мрій” на теми професійної та водійської майстерності.

Зранку репортери особисто перевірять смак артеківського сніданку й ласкавість Чорного моря під Ведмідь-горою. Відтак на прес-конференції з участю генерального директора МДЦ «Артек» Бориса Новожилова представники “четвертої влади” дістануть відповіді на всі запитання щодо роботи міжнародного дитячого центру. Того ж дня автокараван попрямує з Гурзуфа до Бахчисарая – на прес-конференцію з головою райдержадміністрації Ільмі Умеровим. А далі на журналістську братію чекатимуть екскурсія, дегустація продукції на заводі ТМ «Золота амфора», вечір відпочинку та ночівля на турбазі «Привал».

Передостання доба мандрівки, як обіцяють її організатори, запам’ятається спогляданням кримської природи біля найпотужнішого на півострові водоспаду Джур-Джур і на маршрутах зеленого туризму в мальовничій гірський місцевості Бахчисарайського району. Гості весело проведуть час на... ослиній фермі, де охочі зможуть осідлати родичів віслючка Йа, щоб безпосередньо відчути відмінність між сталевим конем і “екологічно чистим транспортним засобом”. Будуть там і жартівливі змагання, і риболовля, а по обіді, що чекає на автопробігівців у комплексі «Чорні камені», – мандрівка до Піщаного на турбазу «У Лукоморья», повернення на «Привал», і вже звідти ранком 14 червня автокараван візьме курс на столицю.

Підсумки ювілейного автопробігу підіб’є прес-конференція в Києві 19 червня. Фонд оголосить конкурс професійної майстерності, в якому беруть участь і журналісти-іноземці. До речі, лауреати цього традиційного конкурсу – автори публікацій, телефільмів, фото- і радіорепортажів – не раз перемагали й у відкритому творчому змаганні журналістів “Срібне перо”. Сам же автопробіг авторитетне журі на чолі з головою оргкомітету “Срібного пера” й лідером Кримської республіканської організації НСЖ України Людмилою Хорошиловою кілька літ поспіль визнає кращим проектом у номінації “Журналістська акція року”.

Недаремно й вищий орган виконавчої влади нашої держави у 2003-му відзначив Почесною грамотою Кабінету Міністрів України Фонд «Журналістська ініціатива» – благодійну громадську організацію, яку від дня її заснування незмінно очолює Людмила Мех – ініціатор масштабної, багато в чому унікальної акції, спрямованої на утвердження позитивного іміджу нашої країни у світі.

Прес-служба ВБФ \"Журналістська ініціатива\"