Премія імені В. Чорновола – за фільм про злочин проти людяності

У Держкомтелерадіо України 11 жовтня відбулося засідання Комітету з премії імені Вячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, на якому названо ім’я цьогорічного лауреата. Кращою публіцистичною роботою в галузі журналістики серед 23 творчих доробків, висунутих на премію, визнано документальний фільм автора і режисера Сніжани Потапчук «Корюківка. Злочин проти людяності» (Національна телекомпанія України).

 

Фільм присвячено 70-м роковинам найбільшої каральної акції на території України часів Другої світової війни. За даними Чернігівської обласної комісії з розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників, у Корюківці 1–2 березня 1943 року було знищено приблизно 6700 осіб. Тривалий час цю трагедію замовчували, і от настав час відкрити історичну правду.

 

Члени Комітету до складу якого входить і президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, відзначили більш глибоке розкриття історичних тем журналістами-номінантами. Акцентовано також на оригінальності, змістовності поданих окремих робіт, зокрема виділено майстерність редактора тижневика «Народне слово» Юрія Пригодницького та творчої групи Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення».

 

Інформаційно: Премія імені Вячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності. Премія присуджується щороку до дня народження В. Чорновола (24 грудня) в розмірі п’яти тисяч гривень за рахунок коштів, передбачених на це в Держбюджеті України.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»