Аншлаг на світовій прем’єрі «Володаря Борисфену»

Репертуар Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка збагатився новим оригінальним твором – балетом «Володар Борисфену». Запрошення відвідати прем’єру одержали й представники Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», який не раз надавав інформаційну підтримку акціям, що проводяться в межах загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу».

 

  На думку авторитетних шанувальників мистецтва, цьому сценічному шедевру аплодуватимуть і Київ, і Париж, і Рим. Світова прем’єра балету стартувала в грудні 2010-го аншлагом у «столиці на Борисфені». Як то буде в «столиці на Сені» – життя покаже, але вже зараз, після успіху на київській сцені, є всі підстави привітати творчий екіпаж «борисфенівської чайки» й побажати їй семи футів під кілем у європейському плаванні (На знімку: в залі Національної опери перед початком вистави) .

 

Музику до балету написав світової слави український композитор Євген Станкович, балетмейстер-постановник – Віктор Яременко, диригент-постановник – Олексій Баклан, художники-постановники – Олексій Чебикін та Олександр Цугорка.

 

  Співавтори лібрето – доктор філософських наук, президент Інституту стратегічної політики Анатолій Толстоухов (на знімку), народний депутат України, президент фонду «Схід – Захід: разом» Володимир Зубанов та літератор Василь Туркевич – «донесли нашим сучасникам візію схованих у віках подій, про які так мало знаємо, але які збуджують нашу уяву, особливо коли ми робимо спробу розглядати власну історію у контексті найважливіших світових зрушень і знаходимо дивовижні факти безпосередньої участі в них наших предків».

 

«Усіх поціновувачів високого мистецтва вистава перенесла в стародавні часи... та розповіла про легендарного князя Кия – одного із засновників Києва», – читаємо в інтернеті. Рецензенти пишуть, зокрема, що це балет-легенда, тому авторів не цікавив стовідсотковий історичний збіг. Балет перенесе глядачів у бурхливі десятиріччя середини п’ятого століття, коли кочові народи-варвари, насамперед гуни, спрямували свої зусилля на загарбання багатої Римської імперії. До боротьби з Римом вони залучили і слов’янські племена, зокрема ті, що жили у Придніпров’ї. Разом з гунами вони брали участь у багатьох воєнних походах і в славнозвісній битві народів на Каталаунських полях тодішньої Галії. Цей історичний факт покладено в основу хореографічної оповіді про заснування слов’янської столиці.

 

Головні партії у цій виставі виконують: народна артистка України Олена Філіп’єва, заслужені артисти України Наталя Лазебникова, Тетяна Льозова, Наталя Мацак (Зореслава), Тетяна Голякова (Октавія), Сергій Сидорський (Кий), народний артист України Максим Мотков, заслужений артист України Руслан Бенціанов (Ірнек).

 

В основі вистави – ефектні батальні сцени і сцени кохання. Їх оживляють і чудово доповнюють творіння художників, які виготовили оригінальні декорації та відтворили, дослідивши історичні джерела, красиве вбрання героїв, передали на сцені дух і колорит далекої епохи.

 

    У фіналі прем’єри, коли на сцену разом з артистами вийшли інші творці вистави, один з букетів розкішних троянд від ВБФ «Журналістська ініціатива» глядачі вручили Анатолію Толстоухову – саме він не раз допомагав Фонду в організації та проведенні доброчинних і культурних акцій. До речі, серед співорганізаторів одного з журналістських автопробігів «Схід – Захід: разом назавжди» був і однодумець Анатолія Толстоухова Володимир Зубанов (на знімку).

 

У кулуарах театру друзі та знайомі відомих політиків тепло привітали їх з новим творчим успіхом і побажали обом не зупинятися на досягнутому (до речі, вони вже розпочали роботу над художньою серією і започаткували картинну галерею – так з’явилася історія України в картинах).

 

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка