Маестро Олег Криса: концерти в Україні, а відтак – у Японії

    Унікальна культурна подія відбулася 11 червня у столиці України Києві. Світової слави скрипаль Олег Криса відзначив на сцені Національної філармонії України своє 80-річчя концертом з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України під орудою Тараса Криси.

 

Уперше від початку повномасштабної російсько-української війни маестро відвідав Київ. «Летів із США двома літаками, їхав поїздом і автомобілем, як він сказав, «у зранену Україну», бо якби цього не зробив саме зараз, то «жалів би до кінця своїх днів», – написала в соцмережі присутня на концерті журналістка Громадського радіо Галина Бабій. – Дякую Збройним силам України за цей щасливий день!»

 

Відбулася й онлайнова трансляція концерту наживо з Колонного залу імені Миколи Лисенка. У програмі – Березовський, Мендельсон, Айвз, Станкович.

 

Відгуки слухачів вишуканої музики в неперевершеному виконанні – захопливі. Наталія Кнорозок, приміром, назвала мистецьке дійство «унікальним історичним концертом під час війни»: «Це так гідно! У Києві, у знеболеній, стікаючій кров’ю Україні! От і зараз – 23:30, Трійця, Зелені Свята – гуде сирена, виє, не дає спокою...».

 

  Журналістка Укрінформу Валентина Самченко додала фото й написала в соцмережі: «Прекрасний концерт! Дякуємо. Натхнення – на львівський концерт і багато наступних».

 

Маестро Олег Криса – учень легендарного Давида Ойстраха, перший виконавець низки видатних творів сучасних українських та іноземних композиторів. Чимало композицій написано спеціально для нього, зокрема Концерт № 5 для скрипки з оркестром Євгена Станковича.

 

Син Тарас народився в Києві, його мати – дружина Олега Криси, піаністка Тетяна Чекіна. Вона трагічно загинула в автокатастрофі 2013 року. Нині Тарас Криса – американський диригент українського походження. Як пише преса, він має бездоганну репутацію досвідченого й справедливого музичного керівника з власним новаторським підходом до музики та музичної інтерпретації.

 

Наступний концерт в Україні запланований на 16 червня у Львові. А 7 липня маестро виступатиме в Японії (Сайтама). До організації виступу в агломерації Токіо активно долучився очільник Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund) Джунічі Ковака – відомий громадський діяч і редактор журналу. Як повідомив пан Ковака пресслужбі ВБФ «Журналістська ініціатива», зібрані доброчинні кошти від концерту в Японії призначаються для допомоги Україні у війні за її незалежність.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Галини Бабій і Валентини Самченко (з мережі "Фейсбук")