Подарунки японців дітям з Житомирщини

      Світлини з усміхненими обличчями українських дітей принесла цими днями в Японію електронна пошта з села Піщаниця на Житомирщині. Наприкінці червня 2022 року з нагоди закінчення навчального року школярам в Овруцькому районі, що постраждав після атак рашистських окупантів, педагоги роздали подарунки з Японії.

 

Діти в Піщаниці щиро радіють з того, що про них пам’ятають далекі, але насправді – дуже близькі друзі з японської Сайтами, що в Токійській агломерації. Ці світлини з Житомирщини побачили в Країні Вранішнього сонця й четверо українських журналістів – учасників делегації Національної спілки журналістів України та Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», яких запросив до Сайтами очільник Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund) Джунічі Ковака.

 

  Редактор журналу, який пише на теми безпеки харчування та життя, 70-річний колега чотирьох медійників і громадських активістів організував їм цього літа візит до Японії. Очільник неприбуткової організації у своєму офісі в Сайтамі показав світлини, надіслані йому освітянами з України, й сам аж світився від щирих почуттів: «Хай буде дітям маленька радість!» Разом із шефом радіє й заступниця керівника фонду Марута Харуе, яка не раз відвідувала Україну, зокрема й Житомирщину, з делегаціями як учасниця гуманітарних, інформаційних, доброчинних та інших акцій і заходів Японського проєкту.

 

Цей відомий в Україні проєкт, про який багато писала преса з нагоди «чорнобильських» роковин, започаткували громадські активісти 10 років тому. Проєкт залишався актуальним і в період пандемії коронавірусу (японці допомагали матеріально, надсилали ліки своїм партнерам – українським освітянам і працівникам преси), і не менш актуальною залишається підтримка України в часи повномасштабної війни, яку розпалила сусідня «рашистська федерація». До слова, це агресивне історико-політичне утворення, сусіднє також і для Японії...

 

Як відомо, після Другої світової війни тоталітарний СССР прихопив на Курилах кілька чужих островів. Повертати їх Японії кремлівський режим і досі не поспішає, як і решту загарбаних по війні територій, а натомість розмахує смолоскипом нової світової війни й навіть зазіхнув на незалежність України. Але «цей горіх не на московські зуби» – упевнені токійські друзі, які підтримують народ волелюбної, демократичної країни. Тієї країни, яка насправді – спадкоємиця історичної Київської Русі. А крадійка чужої історії, московська держава з ординським минулим, має піти туди, куди вирушив цьогоріч її військовий корабель.

 

  З приводу чергової доброчинної справи японців, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, учасниця візиту медійників до Сайтами, зазначила: «Це не просто світлини вдячності. За ними майже десять років реальної благодійної допомоги жителям району, що межує з зоною відчуження аварійної Чорнобильської АЕС. Добре розуміючи психологічний стан дітей, які опинилися в реаліях страхітливої війни, що враз змінила звичне життя мирної держави, Ковака-сан як мудра людина прагне додати хоч трішки позитиву юним поліщукам. Дивлячись на фото учнів, які особисто не один рік знають цього енергійного японця, учасника різноманітних шкільних заходів, розумієш, наскільки важлива народна дипломатія. Крім сувенірної продукції, він запропонував першим виконавцям пісні «Ця земля – моя земля» грошові премії. Отож за чотири роки співпраці зі своїм японським колегою та його дружною командою однодумців, я вкотре переконуюсь, що жодні відстані між країнами, жодні часові відмінності та навіть жодні атаки рашистів з їхньою звіриною жорстокістю не здатні зупинити добро, яке не має меж».

 

      «Учні 4 класу закінчили початкову школу й перейшли в 5 клас. Двоє дітей закінчили на відмінно, – написав з Піщаниці директор закладу освіти Микола Слепенчук щирим друзям у Сайтаму. – Діти всієї школи дякують вам за чудові подарунки й раді, що ви їх не забуваєте й весь час підтримуєте. Вони бажають вам здоров'я та успіхів у вашій нелегкій роботі».

 

Працівниці офісу Японського фонду майбутніх поколінь і невеличкої компанії, що надсилає товари поштою, Марута Харуе, Томое Кікучі, Наомі Аокі та інші просили своє керівництво передати найтепліші вітання дітям Житомирщини, які, хочеться вірити, ще не раз відчують турботу японських друзів України.

 

     Того ж дня журналісти побачили ще один зворушливий вияв прихильності жителів Японії до України. Незабаром – 7 липня – в Сайтамі відбудеться концерт видатного українського скрипаля Олега Криси. Активний громадський діяч Джунічі Ковака, який сприяє в організації культурної події, похвалився: «Я дістав подарунок від Хіроко Накадзіми, яка подала заявку на концерт 7 липня. Ось ці чудові значки у вигляді прапора України, а також інші сувеніри в синьо-жовтих кольорах – від душі зроблений внесок шанувальниці в підтримку вашої країни». Серед перших ці значки приміряли в Сайтамі українські журналісти.

 

Сергій Шевченко

 

Фото Наомі Аокі (Сайтама, Японія) і автора