Японська допомога українським журналістам

Національна спілка журналістів України провела онлайнову нараду щодо використання частини фінансової допомоги, наданої на розрахунковий рахунок НСЖУ іноземними партнерами з Японії за результатами поїздки до цієї країни делегації представників спілки і Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива». Поїздка відбулася влітку 2022 року на запрошення Японського фонду майбутніх поколінь.

 

  У засіданні взяли участь члени створеної консультативної ради з активістів НСЖУ і благодійного фонду – учасників інформаційних заходів Японського проєкту в Україні, започаткованого, нагадаємо, після 2011 року, коли сталася масштабна аварія на АЕС «Фукусіма-1» (на світлині з Інтернету – учасники онлайнової наради, члени консультативної ради НСЖУ президент фонду Людмила Мех (у центрі) і секретар спілки Сергій Шевченко під час виступу перед громадськістю в Нагасакі, Японія, липень, 2022).

 

Сергій Томіленко, який вів нараду, запропонував обговорити питання надання фінансової допомоги колегам з тих регіонів України, що перебувають нині в зоні бойових дій і постраждали внаслідок війни. Одностайним рішенням рада рекомендувала підтримати Харківську обласну організацію НСЖУ, що зазнала збитків через ракетні обстріли міста (пошкоджено офісне приміщення, технічні засоби) та потребує відновлення своєї статутної діяльності.

 

Вирішено також допомогти:

 

Анатолію Жупині, головному редакторові газети «Новий день» (м. Херсон), ветеранові журналістики, активістові НСЖУ й ВБФ «Журналістська ініціатива», евакуйованому з тимчасово окупованого міста, який нині відновлює випуск видання в електронному вигляді;

 

Світлані Карпенко – редакторці газети «Трудова слава» (м. Оріхів, Запорізька область), членкині НСЖУ, яка мусила виїхати з району бойових дій і нині активно займається волонтерською та творчою діяльністю;

 

  Андрію Крюкову (на світлині – зліва, фото з архіву Сергія Шевченка), засновникові й головному редакторові незалежного громадсько-політичного видання «Сватівські відомості» (м. Сватове, Луганська область), членові НСЖУ, який мусив виїхати з місць бойових дій, де втратив житло ;

 

Олександрові Пасічнику – головному редакторові газети «Зоря» (м. Лиман на Донеччині), членові НСЖУ, який через ворожі обстріли виїхав з району бойових дій (постраждали приміщення редакції газети й оселя журналіста), але ветеран преси й далі творчо працює, підготував до видання книжку;

 

Лідії Тараш – редакторці газети «Наше слово» (м. Волноваха на Донеччині), членкині НСЖУ, яка з двома малолітніми доньками мусила покинути тимчасово окуповане місто й нині має потребу в матеріальній підтримці та відновлює свою професійну діяльність.

 

Перелічені колеги одержать від творчої спілки фінансову допомогу.

 

      Крім того, учасники наради обговорили й підтримали ідею проведення восени цього року творчого конкурсу НСЖУ за спільної організаційної участі партнерів – ВБФ «Журналістська ініціатива» і Японського фонду майбутніх поколінь – з використанням для призового фонду частини іноземної грошової допомоги, призначеної, зокрема, на статутну діяльність спілки (на світлинах: очільник Японського фонду майбутніх поколінь Джунічі Ковака; офіс фонду в місті Сайтама Токійської агломерації; українські журналісти на урочистому заході в офісі японської корпорації, яка переказала зібрані її працівниками пожертви на розрахунковий рахунок НСЖУ – фото з головою корпорації GREEN COOP Йоко Хідака зроблено в м. Фукуока, Японія).

 

За підсумками конкурсу НСЖУ матиме змогу заохотити активних і талановитих авторів, підтримати їх у важкий час. Конкурс передбачатиме висвітлення в ЗМІ таких питань, як порятунок і цінність людського життя, медична, морально-психологічна допомога постраждалим у час війни, захист цивільного населення, підтримка внутрішньо переміщених осіб і українських біженців, міжнародна гуманітарна допомога Україні, волонтерські проєкти й ініціативи журналістів тощо.

 

Найкращі конкурсні твори запропоновано оприлюднити на офіційних вебсайтах НСЖУ, ВБФ «Журналістська ініціатива», а також для підготовки спеціальних друкованих видань.

 

Фото Сергія Шевченка і з Інтернету

 

Джерело: НСЖУ