Іноземним партнерам вручено відзнаки НСЖУ

Українські журналісти – учасники міжнародної програми професійного захисту «Journalists-in-Residence Kosovo» на запрошення керівництва Асоціації журналістів Косова (AGK) зустрілися 23 листопада в Приштині з представниками зовнішньополітичного відомства ФРН і Європейського центру свободи преси та медіа (ECPMF).

 

    Основні промовці на цьому заході Адгам Гамед (Adham Hamed, Federal Foreign Office) і Андреас Ламм (Andreas Lamm, ECPMF) поцікавилися в журналістів умовами їхньої роботи в межах зазначеної програми, можливими проблемами в організації дистанційної професійної діяльності, творчими планами тощо.

 

Голова AGK Джемайль Реджа (Xhemajl Rexha) у вступному слові зазначив, зокрема, що міжнародна програма допомоги українським журналістам, яка триватиме й наступного року, показала свою корисність. Її учасники мають змогу активно працювати в інформаційній сфері – а це основна мета проєкту. У виступах українців – Марини Животкової, Людмили Макей, Дарії Мещерякової, Сергія Шевченка йшлося також і про здобутки медійників, і про цікаві перспективні напрацювання. Учасники зустрічі подякували іноземним партнерам Національної спілки журналістів України за всебічну підтримку й турботу.

 

  Андреас Ламм, заступник генерального директора ECPMF (він же й артдиректор), який відповідає за розробку проєкту, організаційні завдання, кадрові питання тощо, у розмові з головною редакторкою сайту «Force News» Оленою Солодовніковою з інтересом сприйняв її ініціативу в розширенні тематичного контенту інтернет-видання в час війни. Як представник команди менеджерів ECPMF, а також науковець, досвідчений фотограф, відеооператор та дизайнер вебсайтів, німецький фахівець розмовляв на професійні теми з кількома учасниками програми «Journalists-in-Residence Kosovo», серед них і з керівництвом ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Сергій Шевченко як письменник-публіцист, громадський діяч (секретар НСЖУ) та фаховий журналіст на зустрічі наголосив, що найголовніше в програмі захисту медійників – це можливість дистанційно працювати, доносити правду про події, що нині відбуваються в Україні. Він поінформував, що в партнерстві з НСЖУ фонд «Журналістська ініціатива» бере активну участь у залученні іноземної фінансової допомоги українським журналістам. «У час війни таку допомогу надали наші партнери з Японії, – сказав секретар НСЖУ. – Завдяки цьому творча спілка і фонд фінансово підтримують журналістів і їхні сім’ї в Україні (а це багато десятків людей). Крім того, спілка зараз фінансує перші випуски українських газет на деокупованих територіях, зокрема в таких областях, як Харківська, Донецька, Миколаївська та інших. Двісті тисяч гривень з японської допомоги виділено для проведення в Україні творчого конкурсу НСЖУ «Інформаційна передова-2022». За його підсумками буде заохочено багатьох українських майстрів пера й журналістів-волонтерів за їхню професійну й доброчинну діяльність».

 

    Українці висловили щиру вдячність причетним до втілення в життя міжнародної програми «Journalists-in-Residence Kosovo» європейським організаціям, партнерам журналістських об’єднань, урядам Косова, Німеччини та інших країн за підтримку України в час війни.

 

За дорученням голови НСЖУ Сергія Томіленка секретар творчої спілки вручив почесні грамоти, якими нагороджено Європейський центр свободи преси та медіа, Асоціацію журналістів Косова, а також персональні відзнаки, які одержали Флютура Кусарі (Flutura Kusari) й Джемайль Реджа. «Ваша допомога для всіх нас дуже важлива в цей важкий час, – наголосив Сергій Шевченко. – Упевнені, що всі разом ми переможемо. І наша співпраця буде такою самою ефективною надалі. Про нагородження ми вже повідомляли в пресі, а зараз маємо змогу реально вручити доставлені з України відзнаки. На цей час це фактично найвища нагорода Національної спілки журналістів України», – підсумував урочисту частину зустрічі секретар НСЖУ.

 

Людмила Мех

 

Фото Сергія Шевченка і Марини Животкової

 

м. Приштина (Косово)

 

23.11.2022