Однодумців з Європи познайомила Японія: передісторія однієї публікації про книжкову новинку

      Стаття письменника Сергія Шевченка «Путінізм – не єдина загроза миру», вміщена українськими ЗМІ на початку цього року, нагадала мені про пам’ятне знайомство однодумців – творчих особистостей – у Японії.

 

Інформаційні портали (vectornews.net і borgexpert.com) повідомили про вихід у світ цікавого наукового видання – «Історія триває: три моделі продовження історії» (History Continue: Three Models of the Continuation of History). Автор статті – українець, автор книжки – косовар, а познайомив обох – японець Джунічі Ковака. Останній, до речі, також творча особистість, автор низки книжок і головний редактор щомісячника про безпеку харчових продуктів та життя.

 

    У своїй країні житель Сайтами Ковака-сан відомий громадський діяч. Він очолює Японський фонд майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund) і більш як десять років тому ініціював соціальний Японський проєкт в Україні. Крім дослідницького складника, він містить у собі тривалу акцію благодійної допомоги людям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Отже, влітку 2022 року в Посольстві Республіки Косово в Японії ми побачили не просто зустріч громадян і підданих трьох держав. Це на ділі було єднання думок – справжній інтернаціонал однодумців.

 

       Посол Сабрі Кічмарі (Sabri Kiçmari) прийняв у своєму службовому кабінеті групу журналістів – представників трьох партнерських громадських об’єднань: Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» та Японського фонду майбутніх поколінь. Спілкувалися світовою мовою – англійською. Вона в ООН одна з офіційних. А в той самий час носії іншої мови, поширеної переважно на теренах Євразії (російської), вчиняли звірства в тимчасово окупованих районах суверенної держави України...

 

Англійською мовою вийшла у світ і наукова праця доктора С. Кічмарі. Автор книжки прагне привернути увагу до небезпеки, яку створюють світовому миру суворо контрольовані державами ідеологічні системи як моделі можливого дальшого розвитку історії – про це читаємо в новому виданні. А також про потребу зміцнювати демократію у світі.

 

  До слова, саме напередодні виходу книжки «Історія триває...» ми з Сергієм Шевченком згадували про токійську зустріч у розмові, що відбулася в іншому високому кабінеті – на зустрічі українських журналістів із прем’єр-міністром Республіки Косово Альбіном Курті (Albin Kurti) в Приштині. І попросили нас розповісти про пам’ятне спілкування з послом Сабрі Кічмарі (який свого часу також працював журналістом) наші нові друзі-косовари – представниця Європейського центру свободи преси та медіа Флютура Кусарі (Flutura Kusari) та голова Асоціації журналістів Косова Джемайль Реджа (Xhemajl Rexha). Тоді ми ще не знали, що на виході – нова книжка нашого косовського однодумця, яку тепер читатимуть на різних континентах.

 

  «Щойно видана робота має зацікавити дипломатів, науковців, журналістів, – зазначає у своїй статті Сергій Шевченко, автор виданої 2021 року книжки «Імперія терору». – Важливо й особливо актуально те, що велика частина нової друкованої праці розширює знання про антилюдську систему (путінізм) і дає уявлення про підтримку України в її справедливій боротьбі за свободу й демократію».

 

На передовій боротьби світової демократії за найважливіші людські права й цінності нині стоїть саме Держава Україна – її Сили оборони, її героїчний народ, а на інформаційному фронті – журналісти.

 

Журналісти – важливі!

 

Людмила Мех, заслужений журналіст України

 

м. Приштина (Республіка Косово)

 

Фото: ВБФ «Журналістська ініціатива» й надане Сабрі Кічмарі

 

14.01.2023