Щиро вітаємо володарів відзнак НСЖУ – учасників творчого конкурсу «Інформаційна передова-2022»!

  Сьогодні, 31 січня 2023 року, керівники ВБФ «Журналістська ініціатива» вітали у відеозверненні переможців, лауреатів та володарів спеціальних відзнак НСЖУ спілчанського творчого конкурсу «Інформаційна передова-2022». Вручення відзнак відбулося в Києві в конференцзалі центрального офісу НСЖУ. Нагадаємо, благодійний фонд – багаторічний партнер творчої спілки.

 

У вітальному слові президентка фонду Людмила Мех, яка впродовж шести років входить до складу журі спілчанських творчих конкурсів, зазначила, зокрема, що сьогоднішнє відзначення кращих з кращих – незвичайне: «Сьогодні це відзначення потужного внеску в нашу Перемогу кожного з Вас як справжніх бійців інформаційного фронту! Ви несете світу правду про жорстоку війну, правду про мужній і незламний український народ. І нас у цій боротьбі підтримує весь цивілізований світ. Як один з прикладів – мені приємно сьогодні нагадати, що частину грошового переказу на розрахунковий рахунок НСЖУ від багаторічного партнера нашої «Журналістської ініціативи» нині використано як призовий фонд «Інформаційної передової».

 

  До речі, очільник Японського фонду майбутніх поколінь з Токіо, редактор журналу Джунічі Ковака, якому 73 роки, зараз зі своєю командою підтримує як українських журналістів, так і школярів із сімей «чорнобильців». З такими друзями нам не страшні жодні вороги». (Світлину, якою доповнено текст цієї замітки й на якій зображені пан Ковака та його помічниці, що допомагають готувати чергову партію гуманітарної допомоги для українців, японські друзі надіслали вже після проведеної в Києві церемонії вшанування конкурсантів. Двадцять одна коробка з речами й харчами прибуде до України через три тижні, повідомив із Сайтами Джунічі Ковака).

 

  У вітальному слові віцепрезидент фонду, секретар НСЖУ Сергій Шевченко звернув увагу, зокрема й на таке: «Ми як члени журі ознайомилися з більш як двома сотнями конкурсних творів у двох номінаціях «Міжнародна солідарність» і «Краща журналістська робота». Але водночас нам дуже близька духом доброчинності номінація «Журналісти-волонтери». Ця тема й ця діяльність нині надзвичайно актуальні».

 

Як публіцист і редактор промовець також привернув увагу учасників конкурсу до «головної зброї» медійників на інформаційному фронті – до Слова. До вдосконалення своєї зброї, яку Леся Українка назвала «мечем на катів». «На жаль, навіть у найкращих конкурсних роботах інколи помічаєш прикрі похибки – русизми, кальки тощо, – сказав публіцист. – Моя порада, якої і сам дотримуюся, – весь час навчатися, зазирати в електронні словники. Тоді наша зброя буде гострою й ефективною на інформаційній передовій».

 

      У церемонії вручення відзнак у Києві взяла участь представниця правління ВБФ «Журналістська ініціатива», членкиня журі творчого конкурсу в номінації «Журналісти-волонтери» Наталія Черешинська – заслужений журналіст України, як і попередні промовці. Вона наголосила на важливості співпраці фонду з НСЖУ й іноземними партнерами, серед яких, зокрема, Японський фонд майбутніх поколінь.

 

Учасниками урочистого заходу, який провів голова творчої спілки журналістів Сергій Томіленко, стали десятки колег з різних областей України.

 

Відеосюжет з церемонії нагородження можна переглянути в соцмережі «Фейсбук».

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото пресслужби НСЖУ