У Фінляндії засновано Товариство українців Північної Остроботнії

У фінському місті Оулу створено й офіційно зареєстровано 2023 року Товариство українців Північної Остроботнії. Про це повідомила пресслужбі ВБФ «Журналістська ініціатива» співзасновниця товариства Віра Дядченко.

 

    «Ми довго до цього прагнули й нарешті втілили наш проєкт, – поділилася новиною з Фінляндії представниця української громади в Оулу, яка після повномасштабного вторгнення в Україну ворожих військ виїхала з Харкова за кордон. – Голова товариства – Анастасія Каховська, співзасновники Тарас Палійчук, Вєра Карам, Регіна Яроцька, Яніна Посохова, Жанна Пеннанен та Віра Дядченко. Товариство має гарний логотип, зроблений в національних синьо-жовтих кольорах».

 

Українці, які живуть у Фінляндії, і ті краяни, що в час повномасштабної війни, розв’язаної рашистськими загарбниками, мусили виїхати за межі своєї країни, об’єдналися й заснували товариство. Це дало змогу створити «майданчик» для спілкування українців Північної Остроботнії, підтримувати й поширювати національні традиції, українську мову й культуру. Крім того, важливі зони уваги членів об’єднання – підтримка українців і їхньої інтеграції у фінське суспільство, організація всебічної допомоги Україні, проти якої держава-агресорка вчиняє геноцид, воєнні та інші злочини.

 

Товариство українців Північної Остроботнії називають голосом України й українців у цьому регіоні Фінляндії. Упродовж 2022 року активісти-волонтери збирали й надсилали в Україну гуманітарні вантажі, організували й забезпечували діяльність допомогового центру для українців у місті Оулу ("хелп-центр" відвідують особи, яким надано тимчасовий захист), консультували краян, організовували з їхньою участю культурні заходи, презентації, мітинги тощо. Створено український хор, діють дитячі гуртки. Тепер ця робота, вважають засновники товариства, дістане новий імпульс.

 

Про деякі проєкти й акції української спільноти в адміністративному центрі Північної Остроботнії неодноразово повідомляли українські ЗМІ й вебсайт ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Читайте також:

 

Українці в Оулу: «Ой у лузі червона калина…»

Картини – з емоцій війни (ця стаття також на сайті фонду)

Український вечір у фінському Оулу

Голос української громади у фінському Оулу

 Фінське місто Оулу чує українців (і не лише місто)

 

Людмила Мех

 

Фото надано Товариством українців Північної Остроботнії