Журналіст із Косова Джемайль Реджа: дружбі – міцніти!
Голова правління Асоціації журналістів Косова (АЖК) Джемайль Реджа (Xhemajl Rexha), який уперше відвідав Україну в межах співпраці з Національною спілкою журналістів України, зустрівся з керівництвом НСЖУ в переддень трагічної річниці повномасштабного вторгнення рашистів на територію України.
Колегу з Балкан привітав у Києві в головному офісі творчої спілки на Хрещатику голова НСЖУ Сергій Томіленко. Керівники журналістських організацій обговорили здобутки міжнародного проєкту «Journalists-in-Residence Kosovo», а також плани на майбутнє.
Українські колеги подарували гостеві з Балкан картину, яку написав школяр, який на півдні країни пережив стахіття війни, розв'язаної рашистськими загарбниками: ідея його твору – боротьба й перемога Добра над злом.
«Дякуємо Sergiy Tomilenko, Lina Kushch за гостинність і співпрацю в нашому важливому проєкті. Косово завжди буде вашим домом», – написав після зустрічі Джемайль Реджа на своїй сторінці у фейсбуці.
Як кореспондент гість з Косова провів телерепортажі зі столиці, а потім з Ірпеня (Київська область). Наживо в ефірі він розповідав про ситуацію в Україні. Зробив це, зокрема, з Михайлівської площі в Києві й із «Мосту життя» (так називають нині зруйнований міст, що з’єднує Ірпінь з Києвом). Журналіст наголосив, що цей міст врятував дуже багато людей: на ньому й досі стоять покинуті дитячі візочки, лежить загублене взуття когось із тих, хто намагався втекти, рятуючись від війни.
Переглянути інтерв’ю албанською мовою можна тут.
А на Балканах цього дня – 23 лютого 2023 року – українські журналісти відвідали в Приштині законодавчий орган республіки – Асамблею Косова. Депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників України, які віддали життя за свободу й незалежність своєї батьківщини.
Телерепортери з Косова брали інтерв'ю в колег з Києва та інших міст, розповідали про героїзм народу, що стоїть в обороні свободи й демократії та потребує підтримки союзників у цій війні проти агресора – терористичного кремлівського режиму. На блакитних екранах глядачі могли бачити й чути представників європейських організацій журналістів – про підтримку українців говорила, зокрема, представниця Європейського центру свободи преси та медіа Флютура Кусарі.
Центральний бульвар Матері Терези в столиці Косова прикрашали цього дня прапори України нарівні з прапорами Албанії та Косова. На одній з центральних площ на висотному будинку розміщено гігантський плакат англійською мовою "Свободу Україні!"
Так молода балканська республіка показала свою солідарність з народом України в його боротьбі за виживання нації, свободу та демократію.
Чекаємо від Києва визнання Косова як суверенної держави на офіційному рівні та встановлення з балканським другом України дипломатичних відносин. Час нарешті зробити це.
Сергій Шевченко
Фото з фейсбуку, Адема Сулеймані та автора