Ветерани преси «забули» про війну, а посприяли їм «Горгони»

  Напередодні Вербної неділі, 8 квітня, журналісти-ветерани НСЖУ в Запорізькій області завдяки ватажкові свого гурту Вікторові Армяновському відвідали Запорізький академічний український музично-драматичний театр ім. Володимира Магара. Пірнули у вир нової вистави за мотивами п’єси американського драматурга Дона Нігро «Горгони».

 

Григорій Петраков, Анатолій Огнєв, Інна Бахтіна, Олександр Воротилов, Микола Білокопитов разом з колегами-журналістами занурилися на півтори години в події трагікомедії режисера-постановника Тетяни Лещової та художника-постановника Віталія Білика.

 

…«Горгони» – ідеальна історія для театру: зворушливий дует двох драматичних актрис у поважному віці, за плечима яких багато спільних власних драм і конфліктів. Вважається, що в кожній трупі кожного театру є такий прихований або відкритий конфлікт двох примадон. За іронією долі, вони знову опиняються у спільному проєкті – фільмі жахів, можливо, останньому в їхній кар’єрі. Спочатку актриси не мають особливого бажання брати в ньому участь. Водночас кожна з них по слово до батька не бігає, тому їхні сварки соковиті, темпераментні, емоційні. А боротьба за лідерство часто перетворює цих кокетливих літніх пані на справжніх горгон.

 

Та попри все вони йдуть на ризик. Бо це останній шанс повернутися на великий екран і доторкнутися до колишньої слави. Вистава про життя, мрії, про театр і кіно, про стосунки й гру, про талант і славу, про те, чого це все варте, по щирості захопила… Недарма ж до цього матеріалу зверталися, приміром, в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Василя Василька, Миколаївському художньому академічному драматичному театрі… П’єса вже понад 40 років іде на сценах і привертає увагу театралів.

 

  Під час культпоходу до театру Ірина Фатєєва, бібліотекарка запорізької школи, познайомилася з письменником-гумористом, журналістом Миколою Білокопитовим. У її планах – провести з митцем відкритий онлайновий урок для школярів. А він подарував їй свою книжку «Витребенькувата муза» з автографом. І зробили пам’ятне фото на фоні погруддя театрального режисера Володимира Магара. Згадалося пані Ірині, що в її дитинстві (це ж треба!) мешкала з батьками в будинку саме на вулиці Магара…

 

Приємно й цікаво провели час ветерани-журналісти. Головне, що відпочили в атмосфері Храму культури й мистецтва. Я навіть спіймав себе на думці, що геть забув про війну, поки дивився виставу…

 

Едуард Бобровицький, почесний член НСЖУ

 

м. Запоріжжя

 

Фото надав автор