Трішки японський «Технополіс» читають у Краматорську

  Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко написав у фейсбуці про відроджену газету "Технополіс" у Краматорську на Донеччині. Прочитавши новину, я пригадав це місто, в якому розпочинав свій шлях у журналістику. І пригадав… Японію та японців. Тих добрих друзів і партнерів, які влітку 2022 року пожертвували десятки тисяч доларів США для підтримки українських журналістів у час війни.

 

«Національна спілка журналістів України рада підтримувати наших колег, які відроджують місцеві газети на фронтових і деокупованих територіях. "Технополіс" – це 28-ма! така газета, друк першого номера якої підтримує НСЖУ завдяки нашим міжнародним партнерам», – повідомив голова творчої спілки. Він привітав головного редактора Олега Кубара та його заступницю Віру Ільїну, завдяки наполегливості якої та допомозі Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ «ми в Києві, колеги у Франківську та читачі у Краматорську сьогодні тримають у руках знайомий "Технополіс".

 

  На Донеччині редакція газети тричі зазнавала обстрілів. Приміщення повністю знищили ще 2014 року, усе своє майно редакція відновлювала самостійно, розповіла Віра Ільїна. А 2015 року офіс залишився без вікон. І 2023 року вікна винесло вибуховою хвилею та істотно попсувало майно. «Тож редакція навіть не сподівалася на відродження друкованого видання, але, відчувши підтримку колег і благодійників, почала дивитися в майбутнє з оптимізмом», – сказала краянка з Краматорська.

 

Японці – не єдині, хто в цей важкий час надає допомогу українським медійникам. Але з вдячністю хочеться ще раз нагадати колегам і читачам: на перші випуски місцевої преси на деокупованих територіях України великою мірою використано гроші, зібрані жителями Сайтами, Фукуоки, Хіросіми, Нагасакі, Кумамото – працівниками корпорації Green Coop і Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund) – неполітичної, непідприємницької організації, яку очолює редактор журналу Джунічі Ковака. Ось чому найперший відроджений випуск краматорської газети я називаю «трішки японським». І добрим словом згадую міжнародних партнерів, з якими співпрацює вже понад п'ять років фонд "Журналістська ініціатива".

 

Читайте також:

 

Японець Джунічі Ковака – переможець у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2022» в номінації «Медіа і доброчинність»

 

Сергій Шевченко

 

Фото НСЖУ з фейсбуку