Гуртом проти рашистської дезінфомації та пропаганди

  Громадські діячі з Австрії, які відвідали Республіку Косово, зустрілися в Приштині з групою українських журналістів. Мета діалогу з медійниками – учасниками міжнародної програми професійного захисту – обмінятися думками з питань протидії російській дезінформації та пропаганді, яку поширює держава-агресорка на теренах Європи.

 

Президентка віденської громадської організації «Vienna goes Europe» Каті Шнебергер (Kati Schneeberger) і австрійський експерт з дезінформації, громадський активіст, засновник Центру цифрової медіаграмотності (Zentrum für Digitale Medienkompetenz) Дітмар Піхлер (Dietmar Pichler) ознайомили співбесідників з планами використання інформаційних платформ для поширення правди про війну росії проти України та спростування всіляких фейків "мейд ін раша". До речі, інтерв'ю з паном Дітмаром опублікував навесні цього року Укрінформ.

 

Читайте також: Дітмар Піхлер, австрійський експерт з дезінформації. Нейтралітет Австрії інколи заходить так далеко, що ставиться знак рівності між агресором і захисником

 

Нагадаємо, на початку 2022 року в столиці Австрії саме це об’єднання «Vienna goes Europe» провело акцію солідарності з Україною. Учасники, а серед них політичні та громадські діячі, українська діаспора, представники інших країн засудили московську агресивну політику. Каті Шнебергер вважає, що дуже важливо демонструвати солідарність з Україною та її народом. Нікому не дозволено змінювати кордони, так само не може бути предметом обговорення незалежність України чи інших країн, вважає президентка «Vienna goes Europe».

 

Торік пані Каті та її відомий краянин Гюнтер Фелінгер (Gunter Fehlinger) – австрійський економіст, експерт, знавець економічних реформ і політики малого та середнього бізнесу в європейських країнах з перехідною економікою (головно в Косові, Албанії та Україні) розгортали в середмісті Приштині прапори України і Косова, про що інформував сайт ВБФ "Журналістська ініціатива" й  повідомляли інші медіа.

 

У нинішній зустрічі в Приштині взяли участь також дві активістки з Молдови, які нині працюють у Відні.

 

    "Обмін інформацією, налагодження зв'язків з представниками громадянського суспільства, безумовно, корисні творчим людям, – зазначив на зустрічі письменник-публіцист і секретар Національної спілки журналістів України Сергій  Шевченко. – Цей діалог сприятиме активній участі журналістів у підготовці публікацій для іноземної авдиторії".

 

Дітмар Піхлер звернув увагу також на те, що в деяких країнах, зокрема й членах ЄС, досі присутні в інформаційному полі медійні рупори московської пропаганди. Її деструктивний вплив відчувається і в Австрії, отож згуртованість у відсічі московським потугам поширювати в Європі брехню й кремлівські наративи - річ важлива й актуальна.

 

Перші матеріали, що містять історичні факти й документальну правду про "імперію терору", яка вчиняла геноцид у XX столітті й робить це нині проти української нації, про численні воєнні злочини московських окупантів та про багаторічну боротьбу України за незалежність, уже надано для поширення в перекладах кількома іноземними мовами.

 

    Публікації, що сприятимуть правдивому висвітленню подій минувшини й сьогодення, статті, в яких українські автори проводять історичні паралелі й викривають кремлівську пропаганду, матимуть вихід на широкий читацький загал у державах Старого Світу. На зустрічі поділилися своїми історіями журналістки Марина Животкова й Вікторія Кайдаш. Обидві після кількох місяців повномасштабної війни змогли вирватися з лап загарбників і виїхали з тимчасово окупованих районів України в її західні області, а потім – до Косова, щоб у безпечних умовах працювати в журналістській програмі й далі залишатися в обраній професії.

 

Про ситацію на території Волині, яка в час війни також відчуває проблеми в енергетиці та інших сферах, розповіла українська журналстка Лілія Воробйова

 

Робота медійників у програмі "Journalists-in-Residence Kosovo" триває.

 

За допомогу в перекладі на журналістському заході українські медійники вдячні Анастасії Лісовій.

 

Людмила Мех

 

Фото Сергія Шевченка і Марини Животкової

 

28.11.2023