"Ковака-сан – Людина, що починається з добра" – лист до Японії

У народі кажуть: людина пізнається в біді. Ось і Овруччину з неблизькою в географічному вимірі Японією поєднало Чорнобильське лихо, що атомним смерчем ступило на квітучу Поліську землю навесні 1986 року. Низка наших сіл, у яких колись буяло життя, дзвінкоголоссям розливався дитячий щебет, враз стали «мертвими», люди в них – вимушеними переселенцями, а територія багатьох – зануклідненою. Біда без кольору й запаху позначилася на здоров’ї людей, зокрема наших дітей. Лихо це – не на одне десятиліття. Долати його самотужки складно. І добре, що в такий важкий час є люди, які підтримають і допоможуть. Це додає віри й сили, підносить дух.

 

  Такою людиною – Людиною, що починається з добра – став для «чорнобильців» Овруччини пан Ковака. Японський фонд майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund), який він очолює, майже півтора десятиліття не стоїть осторонь допомоги жителям Полісся. Допомога ця – постійний прояв благодійності пана Коваки та його японських однодумців. Географія допомоги з часом лише розширюється. Відтепер до послужного списку українців, кому допомагає пан Ковака, додався й колектив редакції газети «Зоря» з Овруча.

 

Коли народ України стоїть в обороні своєї землі від рашистських загарбників, які розпалили велику війну, доброчинність заслуговує найвищої похвали та особливої вдячності. Не залишилися непоміченими і благородні справи японців: пан Ковака торік став переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2022» в номінації «Медіа і доброчинність».

 

    На жаль, ми близько не знайомі з цією прекрасної душі людиною. Нас розділяють великі відстані. Але ж про щирість людини, її світлу душу й чесноти переконливо свідчать вчинки: на зранене радіацією і війною наше Полісся з Японії йдуть посилки за посилками, в яких потрібні речі в час війни – термобілизна, теплі речі, вітаміни, упаковки морських водоростей, подарунки, солодощі, корисні харчові добавки тощо, а також грошові перекази на підтримку освітян, об’єднань «чорнобильців», журналістів... Тепер ми точно знаємо: Японія хоч і далеко від нас, та духом вона рідна і близька. І в цьому велика заслуга пана Коваки!

 

Від імені колективу ПП «Редакція газети «Зоря» м. Овруч» редакторка газети

Світлана Кирпа

 

Сайт ВБФ "Журналістська ініціатива" публікує лист з дозволу авторки.

 

Фото редакції газети "Зоря", Japan Offspring Fund та Сергія Шевченка