Далека Японія близька українським журналістам

    Громадський діяч і редактор Джунічі Ковака та його однодумці з Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund), чий офіс у Токійській агломерації, ніколи не бували в редакції газети «Україна молода». Так само й жителі південних префектур Країни Сходу Сонця – працівники корпорації «Green coop» – не зустрічалися раніше з газетярами в київських редакціях. Але після війни, вірять столичні медійники, буде така можливість у їхніх іноземних партнерів, пише «Україна молода» (03.04.2024).

 

    Коли друзі України з міст Сайтама, Фукуока, Хіросіма, Нагасакі, Кумамото зможуть завітати до Києва, їх чекатимуть тут як бажаних гостей. Журналісти з творчої спілки, ветерани преси, газетярі з Овруча на Житомирщині, інші колеги з низки областей вдячні японцям, які серед перших з 2022 року підтримали українську пресу й допомагають далі.

 

У час агресивної війни, яку розпалила московія, чимало друкованих видань опинилися у скруті через економічні труднощі. Тоді на допомогу прийшли не лише колеги з європейських організацій інформаційної сфери, а й друзі-японці, яких згуртував Джунічі Ковака. Саме завдяки міжнародній співпраці більш як три десятки редакцій на прифронтових і деокупованих територіях України відновили випуски своєї періодики.

 

        – Спільним рішенням партнерів – Національної спілки журналістів України і Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – частина японських фінансових пожертв надійшла насамперед редакційним колективам у Донецькій, Харківській, Херсонській, Запорізькій та деяких інших областях, – зазначила Людмила Мех, засновниця й президентка ВБФ «Журналістська ініціатива». – Особисті зусилля пана Коваки доброчинці гідно оцінили: за нашим поданням він став учасником національного конкурсу «Благодійна Україна – 2022» й переміг у спеціальній номінації «Медіа і доброчинність».

 

      – Днями з японських пожертв надано підтримку також і авторитетній газеті «Україна молода», – повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – За цю допомогу журналістські об’єднання вдячні насамперед колективу корпорації «Green coop». Триває також співпраця і з основними – європейськими – донорами. Загалом упродовж двох останніх років спрямовано фінансування на понад 400 зарплат медійникам – учасникам творчих проєктів спілки. Нині загальний щомісячний тираж прифронтових медіа в Україні становить 350 тисяч примірників. Це означає, що наші зусилля дієві і що партнерська співпраця та міжнародна солідарність дуже важливі, як важлива сама журналістська професія.

 

Сергій Шевченко


На світлинах:

* Джунічі Ковака в офісі Японського фонду майбутніх поколінь (м. Сайтама, Японія, 2022);

* у корпорації "Green coop" пишаються відзнакою Національної спілки журналістів України, одержаною за допомогу українським медійникам у час війни (м. Фукуока, Японія, 2022);

* працівники редакції газети "Зоря" дістали підтримку з японських пожертв (м. Овруч, Житомирська область);

* Любов Рудя, редакторка з Херсонщини дякує за підтримку в час війни;

* Партнерська співпраця журналістських організацій;

* Відзнака Друнічі Коваки як переможця в національному конкурсі благодійників;

* Однодумці й соратники-партнери в Японії (м. Сайтама, 2022)

* Публікація в "Україні молодій" про японську допомогу журналістам (03.04.2024);

* газета "Технополіс" (м. Краматорськ, Донецька область) має змогу виходити у світ (2023);

* у теленовинах FBS Fukuoka Broadcasting показали сюжет про передачу фінансової допомоги українським організаціям журналістів (Японія, 2022).

 

Фото автора