Лист з Японії: «Хоч ми й далеко одне від одного, ми з вами»

      Після руйнівного тайфуну, який налетів на Японію в серпні цього року, керівництво ВБФ «Журналістська ініціатива» надіслало листа в Кумамото знайомій працівниці корпорації Green coop Каорі Кобаяші. Ми побажали своїм японським друзям бути сильними, мужніми й витримати це важке випробування.

 

Ми знали, що стихія загрожувала життю та здоров'ю людей, руйнувала будинки та інфраструктуру... Південні префектури Японії не раз зазнавали таких масштабних катаклізмів, як землетруси й тайфуни. І щоразу жителі островів відбудовували свої постраждалі міста. «Ми віримо, що Японія витримає цю жорстоку стихію», – написали друзям з Green coop і подякували за допомогу Україні у протистоянні «тайфуну російської агресії».

 

Каорі Кобаяші на кілька днів затрималася з відповіддю, як з’ясувалося – була в короткій поїздці до Південної Кореї. «Південну Корею і Японію називають «близькими, але далекими країнами», – написала в своєму листі Каорі й пояснила, що Японія в часи Другої світової війни атакувала Корею, тобто зазіхнула на її культуру, мову, на людську гідність та саме життя корейців. І ось через багато років японка, якої ще не було на світі, коли палала світова війна, їде до Кореї завдяки ініціативі «Міст до миру». Їде, щоб там, на фактах з реальної історії сусіднього народу побачити й відчути ціну миру на планеті.

 

«Це корисний досвід, який допоможе нам і далі зберігати мир у наших власних руках, – написала Каорі Кобаяші. – Я думаю, це також можна назвати миротворчою діяльністю серед громадян. У цій подорожі було багато речей, що часом бували болючими й важкими. Я також думала про вторгнення росії в Україну, що нині триває. Мені надійшов ваш електронний лист за день до від’їзду до Кореї, що зробило цю поїздку для мене ще більш особливою, ніж для інших учасників».

 

      Японка написала, що вона й Томоко Кабумото (її колежанка в Кумамото) згадують українських журналістів, які приїздили влітку 2022 року й зустрічалися з колективом корпорації Green coop на Кюсю та на брифінгах у різних містах Японії розповідали про російсько-українську війну. «Хоч ми й далеко одне від одного, ми з вами, – підсумувала свій лист Каорі. – Пишу з Кумамото і сподіваюся, що в Україну прийде мир і що настане день, коли народ України зможе жити в мирі».

 

  Ми, українці, дякуємо за увагу й підтримку своїм друзям та іноземним партнерам, з якими познайомилися завдяки відомому Японському проєкту (ініціатор – Джунічі Ковака, очільник Японського фонду майбутніх поколінь), і впевнені, що перемога України у війні проти агресора принесе мир не лише нашому народові.

 

Читайте також:


Фонд пам'яті загиблих журналістів поповнювали й наші японські партнери


Кумамото Україні: тільки сильні люди гідно витримують удари долі

 

Сергій Шевченко

 

Архівні фото автора з поїздки до Японії (2022)