«На благо людської сім’ї» – так діє міжнародна католицька організація JRS
У Приштині 14 листопада офіс JRS у Косові урочисто відзначив день заснування Єзуїтської служби біженців (Jesuit Refugee Service). Ця міжнародна католицька організація вже понад чотири десятки років працює для добра біженців і вимушених переселенців у всьому світі (на цей час, як відомо, JRS діє в понад пів сотні країн, серед них і в Україні).
На урочистості косовари запросили друзів, партнерів, благодійників та колег. Серед учасників були й представники преси, зокрема група українців з програми захисту медійників «Journalists-in-Residence Kosovo». А в статусі партнера була Асоціація журналістів Косова (AGK), з якою офіс JRS співпрацює в питаннях мовної освіти для учасників журналістської програми та в деяких інших.
Керівниця офісу JRS у Косові Ор’яна Шабані (Orjana Shabani) привітала запрошених на святкову зустріч у готелі «Сиріус». Сертифікатами вдячності господарі свята відзначили, крім уже згаданої AGK, своїх постійних партнерів – представників громадських об’єднань і державних служб. Відзнаки прийняли директор благодійної організації «Карітас» (Швейцарія) у Косові, церковні гуманітарні місіонери, керівництво департаменту з питань реінтеграції репатрійованих осіб та інтеграції іноземців Міністерства внутрішніх справ Косова, а також департаменту з питань громадянства, притулку та міграції.
«Ми відзначаємо дату заснування організації, створеної 14 листопада 1980 року за баченням отця Педро Аррупе –цей день особливо важливий, оскільки збігається з днем його народження й нагадує нам про постійний обов’язок пропонувати підтримку та солідарність тим, хто цього найбільше потребує», – зазначила у вітальному слові пані Шабані.
Упродовж події присутні мали змогу переглянути короткі відеоісторії про підтримку, яку надає JRS особам, що дістали в Республіці Косово тимчасовий захист (до слова, ці люди – уродженці не лише різних країн Європи, а й жителі інших частин світу та навіть держав з інших континентів). Цікавим і пізнавальним для медійників було також неформальне спілкування з гостями та учасниками – донорами й партнерами, чию співпрацю вшановано цього святкового дня.
Читайте також: «Ми з України!» дійшли до Приштини
Атмосфера приязні, що панувала на зустрічі, дала змогу кожному відчути, що місія JRS охоплює всіх, хто перебуває далеко від своєї домівки через війни, гуманітарні трагедії чи порушення прав людини. Учасники й гості ще раз пересвідчилися, що у світлі серйозних викликів, які нині переживає людство, JRS супроводжує, захищає і служить найбільш вразливій категорії соціуму. Вона закладає основи для «справжньої солідарності, підтримки, турботи на благо людської сім’ї» – саме так декларує і вбачає свою роль ця міжнародна католицька організація.
Людмила Мех
Фото Сергія Шевченка
14.11.2024