Журналістська ініціатива, Феофанія та Український фонд миру

Український фонд миру створено в лютому 1969 року як всеукраїнську неурядову громадську організацію. Фонд має відділення майже в усіх областях України, а також у Києві та Севастополі. Існуючи за рахунок благодійних внесків, Фонд об`єднує зусилля громадськості на утвердження миру і злагоди в Україні та за її межами, сприяє національному відродженню, розширенню міжнародного співробітництва на благо миру.

 
 Український фонд миру є одним із засновників Міжнародної асоціації фондів миру, яка має вищий консультативний статус при ООН. Це дає широкі можливості для миротворчої діяльності, розвитку співробітництва з різними міжнародними і національними організаціями та рухами в реалізації своїх програм.

 
За період діяльності Фонд миру став ініціатором створення в Україні центрів соціальної допомоги найбіднішим громадянам та людям похилого віку, фінансував працівників соціальної служби та патронажних сестер, започаткував Книгу пам’яті, щорічні «Вахти пам’яті — Вахти миру» до Дня Перемоги. За сприяння Фонду збудовано будинки милосердя в Києві та Одесі, облаштовано дитячі обласні лікарні та діагностичні центри в Донецьку і Житомирі, збудовано й обладнано кілька лікарень і дитячих закладів.

 
     У грудні 2002 року Український фонд миру очолила народний депутат України Людмила Супрун. Серед обраних на конференції членів правління — народні депутати, відомі науковці, представники громадських організацій, творчої інтелігенції. Нині одним із заступників голови правління Українського фонду миру є і президент ВБФ "Журналістська ініціатива" Людмила Мех.


 За короткий проміжок часу нове керівництво Фонду активізувало роботу організації. Започатковано акцію «Відродимо святині України», в рамках якої зібрано понад 41 млн грн. пожертв на відновлення визначної історичної пам’ятки — Преображенського Собору в Чернігівській області. Завдяки проведеній 2003 року всеукраїнській акції «Збережи життя дитини», на потреби лікарні «Охматдит» залучено понад 5 млн грн., які витрачено на медоснащення лікарні, допомогу онкохворим та хворим онкогематологічними захворюваннями. Основну увагу в організації приділяють вихованню молодого покоління, опіці сиріт, дітей вулиці, шефському опікунстві над будинками-інтернатами. Програма опіки будинків-інтернатів розробляється, зокрема, разом з урядом Італії.


 Дедалі більше надходить іноземної гуманітарної допомоги, розвиваються контакти з партнерськими організаціями США, Італії, Швеції, Канади, Німеччини. Український фонд миру одержав як гуманітарну допомогу 100 автобусів «Вольво». Вони обслуговують студентів у вишах, а також перевозять дітей до шкіл у сільській місцевості. Гуманітарна допомога розподіляється між будинками для людей похилого віку та інтернатами.


 Понад 10 років Фонд плідно співпрацює з Об’єднаною методистською Церквою штату Пенсільванія (США). Американські колеги допомагають закладам для хворих дітей, будинкам дітей-сиріт, медичним установам, малозабезпеченим сім’ям.


 Більш активно реалізуються традиційні програми Українського фонду миру «Турбота», «Народна дипломатія», «Мир дому твоєму». Зокрема, Фонд сприяє колективам талановитих дітей України в їхньому творчому становленні та участі в міжнародних конкурсах і фестивалях.


 Опрацьовується проект створення антикризового центру для безпритульних дітей, яких в Україні налічується понад 200 тис., а також надається допомога незахищеним верствам населення, купуються продукти харчування, одяг, новорічні подарунки дітям.


 Українським фондом миру керує на громадських засадах правління, яке обирається на конференції  терміном на 5 років. З числа членів правління обирається бюро.

 

     Перед початком розширеного засідання президії Українського фонду миру за участю журналістів регіональних ЗМІ (у Феофанії) працівники преси, телебачення, радіо мали змогу ознайомитися з парком-пам’яткою загальнодержавного значення. Про цей садово-парковий комплекс і про участь Українського фонду миру в його відновленні розповіла Людмила Супрун.

 

      Парк створено у травні 1992 року як Державне заповідне господарство «Феофанія» Національної академії наук України. Згодом постановою бюро Президії НАН України від 26.12.2006 № 354 заповідне господарство перейменовано в Державну установу «Садово-парковий комплекс Національної академії наук України» (ДУ «СПК НАН України»). Нині це бюджетна неприбуткова природоохоронна рекреаційна установа, що перебуває у віданні НАН України та підпорядковується безпосередньо Управлінню справами НАН України.

 

      Парк «Феофанія» створено з метою збереження та використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях найбільш визначних зразків паркового будівництва. Він входить до природно-заповідного фонду України, який є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Землі Феофанії не можуть передаватися іншим фізичним чи юридичним особам та перебувати у приватній власності.

 

Під час реконструкції парку, розповіда Людмила Супрун, із заболоченої місцевості, де згодом створено красиві озера, працівники МНС витягли і знешкодили чимало снарядів та інших боєприпасів часів Другої світової війни. Тепер тут безпечні зони відпочинку. На території лісопарку подекуди збереглись дуби яким по 100–180 років (а деяким – по 300 років і більше), клени та ясени (80–120 років), липи (70–100 років), граби (60–80 років). Також трапляються рослини, занесені до Червоної книги України а саме: гніздівка звичайна, цибуля ведмежа, булатка довголиста, лілія лісова. Охорона лісових насаджень є одним з основних напрямів діяльності ДУ «СПК НАН України».

 

Під час розширеного засідання президії Українського фонду миру його учасники підтримали пропозицю голови правління Фонду звернутися до уряду України з ініціативою надати цій унікальній пам’ятці садово-паркового мистецтва статус національної, а також започаткувати нову програму – "Золота підкова України".

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка