Міжнародний відкритий конкурс журналістів «Срібне перо-2011»

У Судаку (АР Крим) 15–17 грудня 2011 року проходив фінальний етап Х Міжнародного відкритого творчого конкурсу журналістів «Срібне перо». Його організували творча спілка журналістів, Кримська республіканська організація НСЖУ та Республіканський комітет Автономної Республіки Крим з інформації.

 

    Цей конкурс, відповідно до проголошеної мети, сприяє підвищенню авторитету ЗМІ в суспільстві та професійної майстерності журналістів, а також зміцненню іміджу Криму як гостинної території, яка перспективно розвивається. Як зазначила визнаний лідер кримських журналістів Людмила Хорошилова (на першому знімку), нинішнього року на суд журі конкурсу надійшло майже півтисячі робіт з України, Росії, Білорусі, Азербайджану, Казахстану, Польщі, Німеччини, США. Голова журі Галина Михайленко (на другому знімку) відзначила, що більшість робіт вирізняє громадянська позиція авторів, наполегливе прагнення достукатися до сердець читачів, слухачів, телеглядачів. Майстерність колег оцінювали метри журналістики, професіонали своєї справи, серед них і представники ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех та Сергій Шевченко.

 

      На початку урочистої церемонії нагородження лауреатів конкурсу оголошено рішення Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, яким Людмилу Мех та деяких інших її колег удостоєно почесного звання «Заслужений журналіст Автономної Республіки Крим». Це вища форма відзнаки за вагомі заслуги перед АР Крим у розвитку журналістики і за особливі заслуги в професійній діяльності та високу професійну майстерність. У церемонії вшанування переможців взяли участь заступник Голови Верховної Ради АР Крим, член журі конкурсу Григорій Іоффе, голова Рескомітету з інформації Вадим Волченко, в. о. постійного представника Президента України в Криму Віктор Плакида, а також відомі журналісти, з-поміж них Людмила Хорошилова, Людмила Мех, Петро Макуха та інші.

 

Лауреатами «Срібного пера-2011» у різних номінаціях стали журналісти з багатьох кримських міст, Львова, Рівного, Дніпропетровська, Києва, а також колеги з Москви, Нижнього Новгорода (РФ)... Урочисту церемонію нагородження проведено в залі «Амфітеатр», у якому переможців вітали дитячі художні колективи й виконала «Червону руту» й інші пісні відома харківська співачка, народна артистка України Ніна Шестакова.

 

    Переможців і гостей конкурсу гостинно прийняв напередодні свого 1800-річчя Судак (колишнє місто-фортеця, що називалося Сугдея). Нині старовинна фортеця – візитна картка цього міста. А уособленням гостинності став для учасників «Срібного пера» туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», що неподалік від середмістя – біля підніжжя гори, на якій височіє фортеця (на знімку – краєвид фортеці з вікна одного з номерів). ТОК «Судак» має кілька корпусів з комфортабельними номерами. Тут добре розбудована інфраструктура, є конференц-зал, аудиторія, бібліотека, літній кіноконцертний зал, спортивні майданчики, тенісні корти, тренажерний зал, пляж, критий плавальний басейн з морською водою, косметичний кабінет, пункт прокату, сауна, ресторани, дискотека...

 

      ТОК «Судак» лежить на першій лінії моря, на території чудового парку-пам’ятника садово-паркового мистецтва, який ще називають Нікітським ботанічним садом у мініатюрі. Навіть у грудні тут квітнуть троянди, милує око пампасна трава, є багато всілякої екзотики та доглянутих реліктових і вічнозелених рослин. Тут чудові умови для лікування органів дихання, нервової системи, опорно-рухового апарату; є бювет з мінеральною водою. Відпочивальників цікавить і те, що сонячних днів у Судаку значно більше, ніж у Ялті.

 

Але повернімося до конкурсу.

 

      З-поміж нагороджених є, до речі, активні учасники доброчинних акцій ВБФ «Журналістська ініціатива» (міжнародних і всеукраїнського автопробігів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи», «Пам’ять батьківського подвигу – в серцях наших») Олег Сташко (на знімку перед відеокамерою) з творчою командою телепрограми «Укравтоконтинент», фотожурналіст зі Львова Євген Кравс та відомий польський фотомайстер, керівник Бемовського фотографічного товариства з Варшави Мар’ян Ринкевич (на знімку дає інтерв’ю). Останнього, до речі, особисто запросив на 10-денний літній відпочинок у ТОК «Судак» народний депутат України Борис Дейч, який вручив гостеві путівку на дві особи. Цим відзначено велику роботу Мар’яна, яку він проводить у Польщі, популяризуючи Україну через фотомистецтво. До речі, й цього разу в Судаку Мар’ян використовував кожну вільну хвилину для фотозйомок. У цьому йому допоміг художник, фотомайстер з Ялти заслужений архітектор Автономної Республіки Крим Валерій Савлаєв (на знімку з фотокамерою) – також лауреат конкурсу «Срібне перо», автор фотоальбому про трагедію Беслана. У ранкові години до початку офіційних заходів Валерій власним автомобілем виїздив з Мар’яном фотографувати мальовничі кримські пейзажі.

 

      Учасники конкурсу впродовж перебування в Судаку побували на прес-конференції з керівництвом міста (міський голова Володимир Сєров) і на презентації книжки спогадів Бориса Дейча «О времени и о судьбе» (на третьому знімку). Взяли участь у прес-клубі з керівниками НСЖУ, ВБФ «Журналістська ініціатива» та факультету слов’янської філології Таврійського національного університету ім. Володимира Вернадського на тему: «Проблеми і перспективи розвитку сучасної журналістики», а також у круглому столі «Кримські пріоритети: формування позитивного іміджу Криму».

 

      Увечері журналісти мали змогу відвідати одне з найстаріших виноробних підприємств «Сонячна долина» (на знімках: виробничі площі, де визрівають напої, та  на дегустації вин).

 

Під час прес-конференцій, презентацій та інших заходів спілкувалися з відомими журналістами й науковцями, які ділилися досвідом і секретами професійної майстерності. Послухали дуже цікаву розповідь знавця Криму Олега Фесенка, який вважає, що унікальність півострова як лікувальної місцевості (її аналог – Канари) створюють чотири основних чинники: 1) сухий субтропічний клімат; 2) поєднання морського і гірського клімату; 3) повітря, насичене цілющими хвойними фітонцидами; 4) фахівці, що знають як лікувати захворювання й відновлювати здоров’я. Вже сама зміна клімату справляє на організм оздоровлювальний ефект. А поради лікарів такі: найліпше лікуватися на Південному березі Криму (і в Судаку та інших містах, де є гори й море) навесні та восени. Щоранку від 7:00 до 9:00 – бути біля моря, дихати його солоним повітрям. А по обіді – вирушати в гори, дихати повітрям, напоєним фітонцидами. Ось один з аргументів, якими пан Фесенко переконував слухачів: царська сім’я Романових приїздила до Криму оздоровлюватися винятково навесні й восени. Саме ці сезони роблять Крим унікальним курортом світової ваги. А влітку – його конкурентами є курорти Туреччини та інших країн.

 

Організатори конкурсу впевнені, що враження, які журналісти забрали з собою, побувавши в курортному місті, що лежить у  долині в оточенні мальовничих гір, також стануть джерелом публікацій і допоможуть відкрити багатьом туристам і відпочивальникам нові дороги до Криму.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка  

 

Лауреати

Х Міжнародного відкритого творчого конкурсу журналістів «Срібне перо-2011» у номінаціях:

 

 

1

МЕТР

(особливий внесок у розвиток журналістики)

Ліля Буджурова – головний редактор газети

«Первая Крымская»

2

Редактор року

(спецприз імені Володимира Бобашинського)

Роман Черемухін – редактор газети

«Алуштинский вестник», м. Алушта, АР Крим

3

Журналістська акція року

Акція «С именем Героя на борту» – газета

«Волго-Невский ПроспектЪ»,

м. Нижній Новгород, РФ

 

Цикл міні-фільмів «Свіча пам’яті» –

телекомпанія «ИТВ», автори

Володимир Косов і Олександр Чукалов,

м. Сімферополь, АР Крим

 

Акція «Намалюй свій світ», Вікторія Лубневська,

газета «Ровеньковские вести», м. Ровеньки,

Луганська область

4

Журналістська майстерність

Андрій Паршинцев. «Одинокий»,

журнал «Экомир», АР Крим

 

Катерина Щербань. «О сельских школах

замолвите слово…», тижневик «Знамя труда»,

м. Кам’янка-Дніпровська, Запорізька область

 

Ірина Ковалева, Олексій Єрмолін, цикл публікацій,

газета «Крымская правда», м. Сімферополь, АР Крим

 

Олександр Ломтєв. «Маршрут Памяти»,

газета «Саров», м. Саров, Нижегородська обл., РФ

 

Світлана Каліпарова (Макаренко), цикл публікацій,

газета «Крымские известия», м. Сімферополь,

АР Крим

 

Ігор Галущак, Ярослав Мельник. «В «мертвой

петле» забвения», інтернет-газета Спілки

письменників Росії «Российский писатель»,

м. Львів

5

Краща телерадіопрограма року

Олександр Бєланов, телефільм «После премьеры –

расстрел», телеканал «Россия», м. Москва, РФ

 

Іван Холодков (посмертно), телефільм «Выразитель

времени», ДТРК «Крим» – Всесвітня служба УТР,

м. Сімферополь – м. Київ

 

Вадим Первих, телепрограма «Поле битви – Крим»,

ТРК «Неаполь», м. Сімферополь, АР Крим

6

Кримські пріоритети

Катрін Хаасіс «Грязевая ванна, полная приключений»,

кореспондент газет «Stuttgarter Nachrichten»

і «Ludwigsburger Kreiszeitung», ФРН

 

Діна Шевченко, журнали «Крым-Беларусь»,

«Крым-Казахстан», «Крым-Север», м. Євпаторія,

АР Крим

 

Сергій Павлів, добірка інформаційних повідомлень

та інтерв’ю, Укрінформ, АР Крим – Київ

7

Краща газетна публікація

Олена Кривцова. «Дело о британской визе»,

газета «Саров», м. Саров,Нижегородська обл., РФ

 

Олексій Васильєв. «Красное знамя для Львова»,

газета «Крымское время», м. Сімферополь, АР Крим

 

Діляра Кудусова. «Должны склонить головы

и прочитать молитву», газета «Новый день»,

м. Мелітополь, Запорізька область

 

Олександр Дев’ятка. «Игра без правил»,

газета «Керченский рабочий», м. Керч, АР Крим

 

Микола Рязанов. «Ангел-хранитель по имени

Матрена», газета «Земля нижегородская»

м. Нижній Новгород, РФ

 

Віталій Іванов. «Можно ли сделаться счастливой

вдовой...», газета «Причерноморье», м. Миколаїв

8

Краща фотопублікація року

(спецприз імені Леоніда Яблонського)

Валерій Савлаєв, фотоальбом «Беслан»,

Конгрес осетин Криму, АР Крим

 

Олександра Ніколаєва, фотоальбом

«Крым через 100 лет» м. Сімферополь, АР Крим

 

Мар’ян Ринкевич, фототриптих

«Спогад про кримське літо», Варшава, Польща

 

Євген Кравс, серія фоторепортажів, УНІАН, м. Львів

9

Нові медіа

Сергій Абрамов, головний редактор

інтернет-видання «ХотСпорт», м. Донецьк

 

Наталя Юріна, офіційний веб-портал

євпаторійської міськради «Каламіт-Інфо»,

м. Євпаторія, АР Крим

 

Юрій Левченко, дніпропетровський розділ

інтернет-порталу «У місті», м. Дніпропетровськ

10

Нові імена

Айдер Аджимамбетов. «Этнографический,

сельский, зеленый туризм», агентство

«Крымские новости», м. Сімферополь, АР Крим

 

Анастасія Бєляєва. «Невыгодное детство», газета

«Земля нижегородская», м. Нижній Новгород, РФ

 

Тетяна Берегова, цикл публікацій, газета «Сегодня»

(Кримський випуск), м. Сімферополь, АР Крим

 

Артем Хохряков. «В огненном кольце», газета

«Саров», м. Саров, Нижегородська обл., РФ

 

Валентина Настіна, нарис «Сонце над берегами»,

Всеукраїнський інформаційно-культурний центр,

АР Крим

11

Підготовка журналістських кадрів

(сучасний підхід до журналістської освіти)

Галина Богданович, декан факультету слов’янської

філології і журналістики ТНУ ім. В. Вернадського,

м. Сімферополь, АР Крим

 

В’ячеслав Комаров, проректор з навчально-виховної

роботи Національного університету «Юридична

академія України ім. Ярослава Мудрого,

Олена Муравйова, головний редактор газети

«Vivat Lex!», м. Харків

 

Школа журналістики «Замітка» і секція журналістики

МАН Кримського республіканського позашкільного

навчального закладу «Центр дитячої і юнацької

творчості», м. Сімферополь, АР Крим

 

Мустафа Аріфов, Творче об’єднання «Родник»

Ніжнегорського центру дитячої та юнацької

творчості, АР Крим

 

Дипломанти Конкурсу за високу професійну майстерність у номінаціях:

 

1

Журналістська акція року

«Азбука здоров’я», Центр здоров’я спільно

з ДТРК «Крим», м. Сімферополь, АР Крим

 

Олег Сташко, телепроект «Пам’ять батьківського

подвигу – в серцях наших», «УкрАвтоКонтинент»

на ТРК «Ера», м. Київ

 

Лариса Меркушева, цикл публікацій про захист

дитячого санаторію ім. Боброва, газета

«Крымская газета», м. Ялта, АР Крим

 

Віктор Мехонцев, цикл публікацій про

партизанський рух у Криму, газета

«Алуштинский вестник», м. Алушта, АР Крим

 

Газета «Нижнегорье», цикли публікацій

на захист природних джерел води «Водные войны»,

головний редактор Михаїл Бурукін

 

2

Журналістська майстерність

Микола Плясов, книжка «Пшенная каша детства»,

м. Судак, АР Крим

 

Ігор Лосєв. «Чи потрібна ідеалізація минулого»,

«Повертаючи до сумної історії», газета

«Флот України», м. Севастополь

 

Леонід Сомов. «Истинные цели виртуального

взятия Казани», газета «Слава Севастополя»,

м. Севастополь

 

Віктор Шелест, цикл публікацій, м. Євпаторія,

АР Крим

 

Лариса Кротенко. «Кесарю – кесарево или

Брошенные старики», «Жить помогает вера.

И добрые люди», тижневик «Восточный экспресс»,

м. Свердловськ, Луганська обл.

 

Анізія Онищак. «Є скарби, допоки їх шукають»,

газета «Галицька зоря», м. Дрогобич,

Львівська область

 

Тетяна Дугіль. «С войной покончили мы счеты...»,

«Мы – крымчане», газета «Евпаторийская

здравница», м. Євпаторія, АР Крим

3

Краща телерадіопрограма року

Інна Носкова, телепроект «История без ретуши»,

ДТРК «Крим», м. Сімферополь, АР Крим

 

Юлія Іванюк, дитячий радіожурнал «Країна

дивосвіт», ТРК «Березне» м. Березне, Рівненська обл.

 

ТРК «ИТВ», ток-шоу «Народный вердикт»,

редактор Галина Мога, ведуча Марія Волконська, м. Сімферополь, АР Крим

 

Надія Смирнова, проект «17.83», «Независимое

телевидение Севастополя», м. Севастополь

 

Тетяна Баден, цикл телепрограм «Записки

неискушенного паломника», ТРК «Неаполь»,

м. Сімферополь, АР Крим

 

Дмитро Подберезкін, радіопрограма

«Оперативная панорама», ТРК «Центр»,

м. Сімферополь, АР Крим

 

Анастасія Карєва, цикл програм новин,

Мурманське обласне ТБ – «Арктик-ТВ»,

м. Мурманськ, РФ

 

Ірина Басалаєва, спеціальний репортаж

про художника Руслана Раба, ДТРК «Севастополь»,

м. Севастополь

4

Краща фотопублікація року

Юрій Юрін, Олександр Авербух, фотовиставка

громадського руху «Батьки – проти наркотиків!»,

м. Миколаїв

5

Нові медіа

Інтернет-видання «Крымское эхо», редактор

Наталя Кривопустова, м. Сімферополь, АР Крим

 

Заохочено дипломами за високий професіоналізм учасників конкурсу з далекого зарубіжжя:

1

Листи здалеку

Людмила Тобольська-Райт, повість

«Ковток вічності», Джорданвіль, США

 

Аркадій Брусиловський, журнал «ВОРД»

м. Лос-Анджелес, США