Лауреати Мистецької премії «Київ» 2014 року

    У приміщенні Музею історії м. Києва 29 травня 2014 року голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко вручив Мистецьку премію «Київ» сімом лауреатам. Як відомо, ця творча відзнака присуджується митцеві лише один раз у житті. Вона є другою після Шевченківської премії за розміром грошової винагороди (25 тис. грн.). Престижну премію засновано 2001 року КМДА спільно з координаційною радою національних творчих спілок України – для популяризації найкращих здобутків митців столиці та підвищення соціальної ролі мистецтва в культурному житті Києва.

 

  Дипломи й нагрудні знаки цьогоріч вручено знаним особистостям у галузях літератури, театрального мистецтва, журналістики – переможцями стали поетеса Ганна Чубач (на знімку – в центрі з Лесем Танюком і Людмилою Мех), народна артистка України Галина Яблонська, публіцист Сергій Шевченко. Останній, до речі, заявив, що жертвує одержану винагороду на потреби видавничої діяльності спілчанської організації столиці (так само письменник вчиняв і раніше, наприклад, коли здобув премію НСЖУ). Він, учасник багатьох доброчинних акцій преси, відомий як автор історичної публіцистики про українське «розстріляне відродження» (найсвіжіше його видання – збірка «Соловецький реквієм» 2013 р., на думку колег-журналістів, є твором, гідним висунення на Національну премію ім. Т. Г. Шевченка). В інших галузях Мистецькою премією «Київ» 2014 року відзначено твори, автори яких – кіномитець Дмитро Томашпольський, композитор Ірина Алексійчук, живописець і монументаліст Володимир Недайборщ, майстер з виготовлення етнографічної та авторської ляльки Валентина Корнієнко.

 

Промовці, що брали слово на урочистій церемонії, відзначили, зокрема, високий організаційний рівень визначення та вшанування митців-переможців. Володимир Бондаренко подякував творчим людям і побажав натхнення всім, хто попри труднощі сьогодення створює нові надбання української культури. Голова Київської організації НСЖУ Михайло Сорока подарував голові КМДА щойно виданий журналістами фотоальбом «Майдан гідності» (автор-упорядник – згаданий вище цьогорічний лауреат премії Сергій Шевченко).

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

На знімках: Володимир Бондаренко (зліва) вручає премію Сергієві Шевченку; у залі під час урочистої церемонії.

 

Фото Бориса Корпусенка («Хрещатик») і Людмили Мех.