Вшановано лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола

 

  У Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» 11 грудня 2014 року розпочала роботу V Київська міжнародна книжкова виставка «Книжкові контракти». Під час урочистого відкриття цього культурного заходу відбулася церемонія вшанування лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2014 року. Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко вручив престижну відзнаку – диплом – журналістові Сергію Шевченку за нарис «Соловецький вівтар української незалежності».

 

    Тепло привітали свого колегу представники ВБФ «Журналістська ініціатива» і Київської організації Національної спілки журналістів України (на знімку: з букетом відповідальний секретар КО НСЖУ Алла Малієнко). Відрекомендувавши лауреата, Олег Наливайко наголосив, що йому дуже приємно вручати премію імені В’ячеслава Чорновола за твір-дослідження про Соловки, оскільки саме від В’ячеслава Максимовича у Львові він свого часу почув правду про українських в’язнів Соловків.

 

Комітет з премії, який восени 2014 року розглянув роботи, надіслані на конкурс із понад десятка областей України та з Королівства Іспанії, віддав пальму першості ґрунтовному історичному дослідженню, надрукованому серією подач в українському тижневику. Матеріали цього нарису згодом лягли в основу книжки публіцистики Сергія Шевченка «Соловецький реквієм» (2013), за яку автора – члена правління Київської організації НСЖУ, заступника голови наглядової ради ВБФ «Журналістська ініціатива» – подано на здобуття Шевченківської премії 2015 року за напрямом публіцистика і журналістика.

 

  Творець «Соловецького реквієму» має у своєму доробку низку книжок і публікацій у періодиці, спрямованих на державотворення, демократизацію суспільства, збагачення національної свідомості та історичної пам’яті народу. На урочистостях в Українському домі Сергій Шевченко зазначив, що свої твори про «розстріляне відродження» пише на основі вивчення розсекречених архівних документів. Працює над темою понад 20 років, популяризує надбання вітчизняних і закордонних дослідників, повертає із забуття й відкриває нові імена борців за державну незалежність, репресованих діячів культури, літератури, науки. (На знімку справа наліво: лауреат премії і директор департаменту Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко, який вів урочистостий захід).

 

Лауреат висловив щиру вдячність пошуковцям з України, Карелії, а також дослідникам із Соловків, Санкт-Петербурга (РФ), Торонто (Канада), чиїми зусиллями крок за кроком розкривалися таємниці соловецької трагедії та поширюється у світі правдива інформація про злочини комуністичної імперії.

 

Наприкінці промови Сергій Шевченко продекламував кілька рядків з пісні, що її написав ув’язнений на Біломорканалі (а згодом розстріляний під час масової страти політв’язнів Соловецької тюрми 1937 року) отаман Армії УНР, письменник, бандурист Геннадій Садовський:

 

...Довбаєм кайлами, б'ємо ми ломами,

І шлем прокляття — усім катам...

І вірим — змучені, на смерть засуджені,

Що прийде помсти час і кари вам.

 

Промовець висловив упевненість, що час кари неодмінно настане і для тих катів, які розв’язали війну та вбивають українців на сході нашої держави, хто посягнув її на територіальну цілісність і незалежність.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

 

 

 

Фото Олександра Куценка і Сергія Шевченка 

 

Інші повідомлення на цю тему: 

 "В "Українському домі" відбулось нагородження лауреатів премії імені Чорновола"