Анатолій Сахно презентує новий роман про «бунтівного полковника»

Член НСЖУ письменник Анатолій Сахно 26 жовтня презентує в столиці новий гостросюжетний політико-історичний роман «Острів Хо. Поріг болю». Модератор цього заходу – письменник і видавець Михайло Слабошпицький. Презентація розпочнеться о 17:00 в Національному музеї літератури України.

 

У заході візьмуть участь літератори, журналісти, працівники видавництва «Ярославів Вал», а також шанувальники творчості митця, серед них, зокрема, й ветерани Служби безпеки України. Читачі чекали виходу в світ цього пригодницького детективу. Твір розвинув сюжетну лінію попереднього роману Анатолія Сахна – «Соло бунтівного полковника. Вершина». Водночас свою нову книжку митець писав так, щоб і людям, які зовсім нічого не знають про попередній роман, було все зрозуміло – тобто намагався створити цілком самостійну за сюжетом оповідь.

 

Автор літературного образу полковника Зорія, до речі, так само має військове звання полковник – він служив у системі держбезпеки, тривалий час очолював прес-центр СБУ, був радником голови цього відомства. У книжці-попередниці Анатолій Сахно вивів як негативних героїв президента України, голову спецслужби, міністра внутрішніх справ, главу адміністрації президента, деяких упізнаваних олігархів. Усі вони постають у творі як страшенні негідники й злочинці, що порозбігалися хто куди під час подій на Майдані (роман-попередник, нагадаємо, вийшов у світ за рік до початку Революції гідності).

 

Як показав досвід, у романі «Соло...» дехто «побачив себе, а дехто впізнав у інших героях тих осіб, яких автор зовсім не мав на увазі. Мабуть, не мав… – зазначає письменник. – І це пізнавання не завжди миналося авторові безболісно». Тому митець знову завбачливо нагадує: не все, що він описав, насправді відбувалося, дещо нафантазував, а збіг з реальними подіями чи іменами людей можна вважати цілковитою випадковістю. Водночас Анатолій Сахно вважає, що в новому творі – «Острів Хо...» – «ототожнення літературних героїв з реальними особами може бути ще яскравішим і… болючішим».

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»