Японський проект: новина з Сайтами

      Координатор Японського проекту в Україні Олег Ярмоленко (на третій світлині) надіслав ВБФ "Журналістська ініціатива" чергову новину, пов’язану з Сайтамою – містечком в агломерації Токіо. Нарівні з тамтешньою Асоціацією "Фонд за безпеку продуктів харчування і життя" (очільник – Джунічі Ковака), що видає власний журнал, потужне кооперативне об’єднання "Грінкооп" (Greencoop) вмістило в одному з друкованих видань докладну інформацію про перебування групи українських журналістів у Країні вранішнього сонця (січень 2019 р.) та публічні виступи гостей у двох містах – Хіросімі й Наґасакі.

 

      Нагадаємо, у конференц-залі Музею історії та культури Наґасакі українські журналісти мали змогу поспілкувалися з громадськістю на запрошення кооперативу «Грінкооп» (Greencoop). Його представники Шіґемото Гіротоші, Сатоу Еміко (на третій світлині) та інші подбали про організацію лекцій на тему подолання в Україні наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це важливо для японців у світлі трагедії в префектурі Фукусіма, де 2011 року, як відомо, сталася велика аварія з витоком радіоактивних речовин, спричинена потужним землетрусом і руйнівним цунамі. До речі, на сайті «Грінкооп» японський споживач може знайти не лише статті на теми радіаційної безпеки, а й згадки про Чорнобильську катастрофу, наприклад, оголошення, датоване квітнем цього року, із зверненням до японців долучатися до благородної справи допомоги жертвам Чорнобиля. Понад 30 років минуло від часу аварії на Чорнобильській АЕС, зазначено на сайті, але «для жертв Чорнобиля – це не минула подія, а проблема, яка триває і сьогодні, завтра і триватиме в майбутньому».

 

      У великих залах перед широкою аудиторією виступили в Наґасакі (а за кілька днів до того – в Хіросімі) основні доповідачі – президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і секретар НСЖУ, перший заступник голови наглядової ради Фонду Сергій Шевченко. Вони, а також пан Ковака, який ініціював доброчинний Японський проект (це ініціатива справді гідна не лише громадської, а й державної підтримки) відповіли на запитання присутніх. Обидва рази на зустрічах виступали також представники журналістської делегації Олег Ярмоленко й голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

На світлинах: у великих залах перед широкою аудиторією виступали українські журналісти в Хіросімі й Наґасакі.

 

Фото Сергія Шевченка