Триває доброчинна акція журналістів «Книжки захисникам України»

  Чергову партію книжок – понад 70 видань художніх творів – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які вже два роки – з літа 2017-го – проводять багатоетапну доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

 

У межах цього проекту на перших його етапах, нагадаємо, журналісти зібрали й передали для бібліотеки закладу, розміщеного в селі Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області, 111 книжок 77 найменувань. Загалом же в останні роки до 400 видань передано воякам і в бібліотеку медико-соціального центру.

 

Цього разу в травні, з нагоди Дня пам'яті та примирення, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і перший заступник голови наглядової ради фонду, секретар НСЖУ Сергій Шевченко з тією ж місією відвідали Циблі, де на лікуванні й реабілітації перебувають ветерани Другої світової війни й вояки, що стримують російського агресора на Сході України.

 

  Президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, передаючи до бібліотеки подаровану літературу, зазначила: «Ми щиро вдячні партнеру акції – творчій спілці журналістів, яка традиційно підтримує цей патріотичний проект – «Книжки захисникам України». Упевнена, що й далі будуть охочі колеги, творчі особистості долучатися до цієї доброї справи, коли в центральному офісі НСЖУ в Києві формуватиметься чергова партія подарункових книжок – цим опікується секретар творчої спілки Сергій Шевченко».

 

Директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, заслужений лікар України Юрій Гріненко тепло подякував журналістам і наголосив: «Це приклад реальної допомоги творчих особистостей, які свої друковані твори передають тим, хто, крім комплексу медичних процедур, потребує і психологічної реабілітаціі. Серед подарованих примірників видань – десятки книжок з особистими дарчими підписами прозаїків і поетів, відомих українських публіцистів».

 

  Основну частину книжок, подарованих бібліотеці в травні 2019-го, зібрали активісти фонду «Журналістська ініціатива». Приблизно третину видань передала творча спілка журналістів України. Серед новинок, що знайдуть своїх читачів, є романи, збірки публіцистики, поезія, література на теми медицини, а також книжки про новітню історію та сучасних захисників України, що стримують російську агресію. Це, скажімо, такі твори, як «Перемагають лише переможці» (автор – журналіст Сергій Тихий), «Марія з полином наприкінці століття» (автор Володимир Яворівський), «Переможець завжди самотній» (Пауло Коельйо), «Сектор обстрілу «Аісти» : роман, статті, поезії» (Ігор Моїсеєнко) та інші. Є і популярна література на теми культури, краєзнавства тощо.

 

У приміщенні бібліотеки медико-соціального центру кияни передали книжки, серед яких багато новинок 2019 року. У читальній залі саме в той час були відвідувачі. Один з них, 90-річний Олексій Погорєлов з Одеси, подякувавши за допомогу бібліотеці, зазначив, що навіть у такому поважному віці він цікавиться літературою, особливо книжками історичної тематики. Сергій Шевченко запропонував ветеранові власну збірку публіцистики «Архіпелаг особливого призначення», яку передав бібліотеці.

 

Зусилля доброчинців цінують працівники бібліотеки а головне – цінують вдячні читачі.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка