Журналісти важливі: Я підтримую своїх колег у Білорусі!

Національна спілка журналістів України ініціювала збір підписів українських журналістів на підтримку білоруських колег, які після президентських виборів у сусідній країні зазнають гонінь силових структур. Звернення відкрите для підписання, повідомляє вебсайт НСЖУ.

 

Щодня надходять повідомлення про затримання, побиття, залякування журналістів, які працюють у Білорусі, констатує НСЖУ. Але журналісти – лише виконують свою роботу. Бути в епіцентрі подій, які сколихнули сусідню державу після оголошення офіційних результатів президентських виборів, – це професійний обов’язок медійника. І виконання журналістами своїх обов’язків не є злочином. Гоніння журналістів за професійну діяльність – неприпустиме для будь-якої цивілізованої держави. Обмеження права журналіста на професію – це обмеження права громадян на інформацію, обмеження свобод, які є базовими для будь-якого демократичного суспільства.

 

«Журналістика – це не злочин», – підтримує білоруських колег Європейська федерація журналістів. З перших днів затримань у Білорусі вона уважно стежить за ситуацією в цій державі й закликає свої філії по всій Європі проявити солідарність з Білоруською асоціацією журналістів та журналістами в Білорусі й закликати власні національні уряди вжити заходів.

 

«Журналісти – важливі», – наголошуємо ми, українські журналісти. З власного гіркого досвіду ми знаємо, що таке побиття, затримування і залякування журналістів, тиск на незалежні ЗМІ, блокування поширення правдивої інформації, безкарність за злочини проти медійників. Разом із Національною спілкою журналістів України ми висловлюємо солідарність із білоруськими колегами та незалежною Білоруською асоціацією журналістів, яка в ці важкі дні прагне допомогти колегам.

 

Білоруські колеги, ми солідарні з вами! Ми підтримуємо вас у вашій професійній діяльності й закликаємо владу Білорусі припинити переслідування журналістів і забезпечити їм право на професію.

 

Заява відкрита для підписання: https://forms.gle/GeZcyjxiVP56BRQQ7