АЕС «Фукусіма-1»: фото ядерної аварії

Цю фоторозповідь про аварію на АЕС «Фукусіма-1», що сталася в Японії 10 років тому, фонд «Журналістська ініціатива» публікує в межах інформаційної кампанії «Здоров’я майбутніх поколінь». Світлини з сайту tepco.co.jp нагадають про небезпеку «мирного атому», який все-таки може вийти з-під контролю.

 

      Атомну станцію «Фукусіма-1» у березні 2011 року вивели з ладу не технічні експерименти, як це було на АЕС поблизу Чорнобиля, а природні катаклізми, силу яких недооцінили проєктувальники АЕС. Після підводного землетрусу з епіцентром у Тихому океані на узбережжя префектури Фукусіма накотилося гігантське цунамі. Хвиля пошкодила системи електропостачання й охолодження сховищ відпрацьованого ядерного палива. Внаслідок цього з 13 дизель-генераторів, які мали забезпечувати станцію електрострумом, залишився в робочому стані один. Тож незабаром вийшли з ладу й зазнали руйнувань чотири енергоблоки АЕС із шести... Автоматика заглушила реактори, проте потужні вибухи водню спричинили викиди радіонуклідів у довкілля.

 

      До цього удару стихії енергоблоки «Фукусіми-1» відпрацювали по три-чотири десятиліття. І хоч на конструктивні вади звертали увагу японські вчені ще наприкінці минулого століття, та, як мовиться, поки лихо не спіткає…

 

ВБФ «Журналістська ініціатива» висловлює вдячність Японському фонду майбутніх поколінь (м. Сайтама) за надані 10 березня 2021 року інформаційні матеріали для цієї публікації.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото tepco.co.jp